Cumhuriyet Halk Partisi Karabiga Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç, Karabiga’da basın mensuplarıyla iftar programında bir araya geldi. Semih Kırbaç’a eşi Binnur Kırbaç ile belediye meclis üyesi adayları ile parti yönetimi de eşlik ettiler. İftar sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Semih Kırbaç; "Karabigamızda sevgi dili kazanacak" dedi.

İftarın ardından basın mensuplarına açıklamalar yapan Karabiga Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç, belediye imkanlarıyla seçim kampanyası yapıldığını, seçim sürecinin adaletsiz bir şekilde sürdüğünü, ancak halkın parayı değil sevgi dilini tercih edeceğine inandıklarını söyledi.

“12 AY YAŞANABİLİR BİR KARABİGA’NIN ZAMANI GELDİ”

Karabiga’nın 12 ay yaşanabilir bir belde olabilmesi için çalışacaklarının sözünü veren Karabiga Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç; “Yaklaşık bir senedir sıkı bir çalışma içerisindeyiz; Karabiga’da bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyoruz. Sloganımız ‘Zamanı Geldi’.. Karabiga’mız için artık daha güzel günlerin zamanının geldiğini düşünüyoruz. Karabiga’mızın daha iyi şeyleri hak ettiğini düşünüyoruz. Karabiga’mız gerçekten çok güzel ve keyifle yaşanması gereken bir yer olarak görüyoruz. Maalesef bizler Karabiga’mızın gereken değeri görmediğini düşünerek yola çıktık. Karabiga’yı daha güzel günlere ulaştırmak için ekip arkadaşlarımla birlikte yola çıktık. Karabiga’ya çok iyi hizmetler yapabileceğimize inanıyoruz. Son bir haftalık sürece girdik; iyi bir çalışma dönemi geçirdik. İnşallah son bir haftayı da güzel bir şekilde geçirip 1 Nisan’da Karabiga’mızı çok güzel günlere ulaştırmak için gayretle çalışmaya başlayacağız. Beldemizi 12 ay yaşanabilir bir Karabiga haline getirebilmek için çalışacağız. Beldemiz ile ilgili güzel düşüncelere sahibiz, çok güzel projelerimiz var. Karabiga’ya gelen girişinden en sonuna kadar Karabiga’da her şeyin güzel olabilmesi için tüm planımızı projemizi hazırladık. İlk işe Karabiga’mızın girişinden başlayacağız. Karabiga’mızın girişi maalesef şantiye görüntüsünden farksız, ağaçlarımız söküldü, etraf çok kötü bir şekilde. Biz öncelikle buradan başlayıp; Karabiga’mızın girişinden sahil yollarına kadar, yürüyüş yollarını düzenleyip Karabiga’mızı hak ettiği yere ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Sdfghjkl

Karabiga Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“SEÇİME 10 GÜN KALA YOL YAPIM ÇALIŞMASINA BAŞLADILAR AMA..”

“Karabiga’mızda girişi haricinde de büyük problemleri var. Ciddi bir yol sorunumuz var; 3 yıldan bu yana ciddi anlamda yol sıkıntısı çekiyoruz. Yollarımız çok kötü, yapılan çalışmalar yetersiz, seçime 10 gün kala yol yapım çalışmasına başladılar. Fakat düzensiz yapıldığı için o yol tekrar kullanılmaz hale gelecek. Keşke seçime 10 gün kala, plansızca Karabiga’mızın parası çarçur edilmeseydi. Bunu tasvip etmiyoruz; bırakın, bekleyin 1 Nisan’da göreve geleceğiz. Bunları planlayalım, programlayalım düzgün bir şekilde Karabiga’nın geleceğini çöpe atmadan, Karabigalı’ya yakışır şekilde biz daha güzelini yapacağız. Seçim stresi ile Karabigalıların parasını çöpe atmayalım.”

41373944 Bb6F 44E6 8Db4 Cf30E670290C

“HİBEYLE YAPTIK DİYORLAR AMA KARABİGA BELEDİYESİNİN 100 MİLYON LRİA BORCU VAR”

“İktidar partisinin başkanı görevde; her şeyi hibe ile yaptıklarını, her şeyin iktidar tarafından hibe edildiğini söylüyorlar ama bakıyoruz ki 100 milyon lira borç var. Stadyum yapıldı; hibe. Yol yapmaya çalışıyorlar; hibe. Altyapıya girdiler düzensiz bir şekilde; hibe. Karabiga’nın altını üstüne getirdiler, işin içinden çıkamıyorlar; hibe diyorlar. Borçsuz bir şekilde Karabiga Belediyesini aldılar ama yaklaşık 80-100 milyon lira civarında borç var. Biz bunu sormak istiyoruz; her şeyi hibeyle yapan yönetim 100 milyon lira borcu nasıl yaptı, bu parayı nereye harcadı? Karabigalıların parası nereye gitti? Biz bunların hepsini düzelteceğiz, finansal yönden Karabiga Belediyesi’ni tekrar hesap verilebilir bir yönetime kavuşturacağız ama maalesef Karabigalıların parası günden güne daha fazla çarçur ediliyor. Bunu yapmayın, telaş etmeyin; 1 Nisan’da biz göreve geliyoruz. 1 Nisan’dan sonra bunların hepsini planlı bir şekilde yapacağız; seçime 10 gün kala Balık Hali Projesine girişmeyin, yol yapmaya çalışmayın. Zaten yapmaya çalıştığınız yolları da bitiremiyorsunuz, yarım kalıyor.”

“Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin” “Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin”

1F47D2Ac 833F 44D5 8961 797F337A61B9

“BİZ GÖREVE GELDİĞİMİZDE BELEDİYENİN PARASIYLA KENDİ REKLAMIMIZI YAPMAYACAĞIZ”

“Seçim kampanyamıza başlarken çok daha adil bir seçim dönemi geçsin, sevgi saygı çerçevesinde her şey olsun diyorduk. Belediyemizi ziyaret ettik; her şey güzel de gidiyordu ama maalesef adaletsiz bir seçim süreci yaşıyoruz. Karabiga içerisindeki bilboardlar savcılıktan yazı çıkmasına rağmen biloardlar kaldırılmıyor. Bunların başvurularını yapıyoruz ama kimse dikkate almıyor. Şu an aynı saatlerde Karabiga’da bir iftar programı var; belediye personeliyle belediyenin parasıyla düzenlenen bir iftar veriliyor. Belediyenin sayfasına bakıyoruz; hiçbir paylaşım yok, belediyenin hiçbir yerde logosu yok. Belediyenin kasasından harcama yapıyorlar; siyasi reklam yapılıyor ama belediye ile alakası olmayan iktidar milletvekili bu iftara katılıp siyasi reklam çalışmasını yapıyorlar. Biz bu adaletsizliğe karşıyız, bu adaletsizlikleri gidermek için Karabiga’yı adaletli bir şekilde yönetmek için göreve hazırız, talibiz. Sizlerin huzurunuzda vatandaşlarımıza söz veriyoruz; bizler belediyenin parasıyla kendi reklamımızı asla yapmayacağız. Karabigalıya, Karabigalının parasıyla reklam yapmayacağız. Karabigalının parası hizmet için harcanacak. Bu dönem gibi bir dönem asla olmayacak.”

5Ad12Db3 Fadb 42Eb 93C6 Fa4Ea4042A2F

“PARAYLA DEĞİL, SEVGİYLE KAZANACAĞIZ”

“Allah’a çok şükür ben çalışıyorum, eşim de çalışıyor. Biz alın terimizle kazandığımız parayla seçim çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hakkımızda ‘Biga’da evlerim varmış da onları satmışım’ gibi birçok şey duyuyoruz. Bizim evimiz varsa ve bu evi satmışsak da kimseyi ilgilendirmez. Kimseden tek bir kuruş almadık; alın terimizle kazandığımız parayla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın. Keşke evimiz olsaydı satsaydık, bizim böyle bir şeyimiz yok, kendi bütçemizle seçim kampanyası yapıyoruz. Karabiga’ya parayla değil; sevgiyle kazanılması gereken bir seçim olarak bakıyoruz. Bizim paylaşımlarımızda, demeçlerimizde Karabigalıya sevgimizi yansıtıyoruz; sağ olsunlar onlar da bu sevgiyi karşılıksız bırakmadılar. 1 Nisan’da inşallah bunu hep birlikte göreceğiz. Karabigalı hemşerilerimizin bize büyük bir teveccühü var; biz de onları hiçbir zaman mahcup etmeyeceğiz. Karabigalılar bizi 1 Nisan’da göreve getirecek, biz de onlar için yılmadan, yorulmadan çalışıp hizmet edeceğiz. Hiçbir zaman Karabigalı hemşerilerimize Karabigalıların parasıyla hiçbir zaman kendi reklamımızı yapmayacağız.”

“BİZ REKLAMIMIZI YAPMAYA DEĞİL, HİZMET ETMEYE GELİYORUZ”

“Biz Karabiga’ya göreve hizmet etmeye geliyoruz; reklamımızı yapmaya gelmiyoruz. Bizim Karabiga ile ilgili düşüncelerimiz çok farklı. 12 ay boyunca yaşanabilir, sosyal ve kültürel anlamda da çok gelişmiş bir belde olmasını istiyoruz. Gençlerimizin çok mutlu olduğu, okullarını bitirdikten sonra da Karabiga’da yaşamak isteyecekleri, kadınlarımızın istihdam edildiği, herkesin ekonomik gelişimini artırdığı, kimsenin ekonomik sıkıntı yaşamadığı bir Karabiga hayal ediyoruz. Biz bunları hayata geçirmek için projelerimizi hazırladık. Karabiga’da kadın istihdamı ile ilgili çok güzel projelerimiz var. Karabiga’dan İstanbul’a ulaşım sağlamak istiyoruz. Karabiga’ya cam seralar kurmak istiyoruz. Karabiga’ya karides üretim çiftliği kurmak istiyoruz. Karabiga’nın Jumbo Karides’inin çok daha fazla üretilip, daha fazla katma değer sağlamasını istiyoruz. 1 Nisan’dan sonra göreve geldiğimizde; hızlı bir şekilde Karabiga’yı derleyip toplayacağız; sosyal ve kültürel anlamda, istihdam anlamında projelerimizle Karabiga’yı çok kısa bir sürede kalkındıracağız. Bunların olabilmesi için de ilk yapmamız gereken şey; Karabiga yollarının otobüs güzergahı dediğimiz yolları sıcak asfaltla kaplayacağız. Geri kalan yollarımızı kilit parke taş ile bir an önce onarıp Karabiga’yı bu çıkmazdan bir an önce çıkartıp, beldemizi tekrar tertemiz, yollarında yürünebilir, tozdan çamurdan arınmış bir belde haline getirip hizmete sunacağız. İddialıyız; 1 sene içerisinde Karabiga’yı yol problemi olmayan bir belde haline getireceğiz.”

77Ca0E85 6Ab2 42Be B7F1 Be5201645991

“HALKÇI BİR POLİTİKA İZLEYECEĞİZ”

“Bize nasıl yapacaksınız diye soruyorlar. Karabiga Belediyesi büyük imkanlara sahip bir belediyedir; biz paramızı düzgün kullanırsak emin olun 5 kere yaparız biz bu yolları, hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bizim de bu konuyla alakalı ciddi desteklerimiz, aldığımız sözler var. İnşallah 1 Nisan’dan sonra bu yolları nasıl hızlı bir şekilde yapacağımı anlatacağım. 1 Nisan’dan sonra zaten bunu hızlı bir şekilde göreceksiniz. Milletvekili gelecek diye 10 gün kala yol yapmaya giriştiler, o yol bile yarım kaldı. Yolu bile tamamlayamadılar. Yolu yapamayanlar ama köprü yapacağız diyorlar. Önce yolları yapın, sonra köprüleri hep birlikte yaparız. Artık zamanı geldi; bizim göreve gelme zamanımız geldi. Karabiga’nın ve Karabigalıların gerçek anlamda hizmet almasının zamanı geldi. Balıkçılarımızla ilgili çok ciddi projelerimiz var; çiftçimiz ve hayvancılarımızla ilgili planlarımız var. Zengini daha zengin etmek yerine; halkçı bir politika izleyeceğiz. Halkı nasıl zengin edebiliriz, Karabiga’da yaşayan hemşerilerimiz nasıl zenginleşebilir, nasıl daha rahat yaşayabilir bunun derdindeyiz. Çok iyi hizmetler etmemiz gerekiyor; yarın Karabiga’da oturduğumuzda Allah razı olsun dendiğinde en büyük kazancımız bu olacak. Karabiga’da 12 ay zevkle yaşayacağız. Esnaf bir belediye başkan adayı var Karabiga’nın; esnaflarımız da kalkınacak. Her kesime hitap edecek plan ve projelerimiz var; Karabiga’nın esnaf bir belediye başkanı olacak, esnaf da mutlu olacak. Yaşlılarımız bizlerin baş tacıdır; evde sağlık hizmetlerimizi onlar için tekrar hayata geçireceğiz. Karabiga’da kültürel etkinlikleri, festivallerimizin sayısının arttırmayı hedefliyoruz. Dersimize çok iyi çalıştık; hemşerilerimiz bizlere güvensinler.”

“HİZMET ETMEK İÇİN CAN ATIYORUZ”

“1 Nisan itibariyle tebrikleri hızlı bir şekilde kabul edip Karabiga’ya hizmet etmek için can atıyoruz. Ekibimiz siyasete yeni girmiş, siyasete meraklı arkadaşlarımız var. Meclis üyelerimiz her kesimden oluşuyor. Karabiga’ya hizmet için zamanın gelmesini bekliyordum; artık zamanının geldiğini düşünüyorum. Yaşımın Karabiga’ya hizmet etmek için çok uygun bir yaş olduğunu düşünüyorum. Bizim her zaman söylediğimiz gibi; Belediye Başkanlığı emeklilik mesleği değildir; tam da benim yaşımda, bu zamanda yapılacak bir görevdir. Tüm enerjimizi Karabiga’ya sarf edecek, adaletli bir şekilde görevini yapmak için göreve talibiz. Eski belediye başkanlarımız da bizleri destekliyorlar, onların tecrübelerinden faydalanacağız. Kimseyi işten çıkartmayacağız; geçtiğimiz dönem bu süreç yaşandı. Mevcut yönetim göreve geldiğinde 35-40 kişi kadar işten çıkartma olayı oldu. Bu durum Karabiga’da ilk kez yaşandı. Daha önce böyle bir şey hiç olmamıştı. Belediye personelimize de gittim söyledim; her yerde de söylüyorum. Kimseye iş sözü vermedik, kimseyi de işinden etmeyeceğiz. Seçildiğimiz akşam parti rozetimizi bir kenara koyacağız ve Karabigalılara hizmet etmeye başlayacağız. Karabiga Belediyesinde hiç kimseyi işinden etmeyeceğiz.”

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç