Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda kazanmak için yüzde 50+1 oya ihtiyaç duyulduğundan tüm adaylar ittifak kurma yoluna gitmişti. Yüzde 50+1 oya ilk turda ulaşmak isteyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’da bu kapsamda ittifak çalışmaları kapsamında Yeniden Refah Partisi, HÜDAPAR gibi siyasi partilerin liderleri ile görüşmüş ve destekleri karşılığında söz konusu partilerin taleplerini yerine getirme sözünün yanı sıra AK Parti listelerinde de aday gösterdi.

AK PARTİ LİSTELERİNDEN SEÇİME GİRECEK HÜDAPARLILAR

Hizbullah Terör Örgütü ile anılan HÜDAPAR’ın Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, AK Parti listelerinde İstanbul 3. Bölge 4. Sıra, HÜDAPAR Genel Sekreteri Şehzade Demir AK Parti listelerinde Antep 6. Sırada, HÜDAPAR Parti Sözcüsü Serkan Ramanlı AK Parti listelerinde Batman 2. Sıra ve HÜDAPAR GİK Üyesi Faruk Dinç AK Parti Mersin 4. sıra milletvekili adayı olarak gösterildi.

TURAN; “HÜDAPAR İLE İTTİFAKIMIZ YOK”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, HÜDAPAR'la ilgili katıldığı bir televizyon programında sorulan soruya şöyle yanıt verdi; “HÜDA PAR ayrı bir parti. Biz bir ittifak yaptık, Cumhur İttifakı. İttifakı biz Sayın Erdoğan, Bahçeli, Destici ve Erbakan ile yaptık. Bizim HÜDA PAR ile ittifakımız yok. HÜDA PAR, Erdoğan’ı destekleme kararı aldı.”

PARTİ İÇERİSİNDEKİ KRİZİ KABUL ETTİ: “SEÇİMDEN SONRA KONUŞACAĞIZ”

Dünyanın en kısa köşe yazısı! Dünyanın en kısa köşe yazısı!

AK Parti'nin ikinci adamı konumundaki Erkan Kandemir'in aday listeleri belirleme sürecindeki etkisini ve partinin önemli isimlerine yaptığı operasyon AK Parti Genel Merkezinde konuşulan konuların başında geliyor. İl teşkilatları üzerinde de gücünü kullanan Kandemir, Ağrı'da Savcı Sayan'ın tüm ekibini budadı.

Diğer bir büyük kavganın yaşandığı il ise Çanakkale olmuştu. Erkan Kandemir, Kartal İmam Hatip takımın lideri olan Bülent Turan'ın memleketi Çanakkale’de Turan'ın ekibini de devre dışı bıraktı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, parti içinde büyük rahatsızlığa yol açan bu durumu destekleyen açıklamalarda bulundu. Turan, "Seçimden sonra konuşacaklarımız var. 'Seni ben vekîl yaptım' diye arayan büyüklerimiz oldu. Yazlıktaki komşusunu, abisini, kardeşini vekil yapmak isteyenler oldu. Bunların hepsini seçimden sonra konuşacağız”  ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)