Biga'da belediye başkan adayı olarak partisi tarafından resmi olarak açıklanan tek isim olan İyi Partili Selçuk Kavaz, bugün Lezzet Var Kafe'de Biga'da görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Kavaz'a eşi Aslı Kavaz ve çocukları da eşlik etti. Siyasetin alışılmışın dışına çıkması gerektiğine inandığını ve Biga'da siyasetin iki parti arasına sıkışmaması gerektiğini düşündüğünü dile getiren İyi Parti Biga Belediye Başkan Adayı Selçuk Kavaz; "Çok güzel bir ekiple, çok genç bir ekiple geliyoruz. Daha önce siyasette çok fazla olmayan insanlarla beraberiz. Biz el kaldır el indir siyaseti yapmak istemiyoruz. Fikirleri olan ve bunlar özgürce söyleyebilecek bir ekip kuruyoruz" dedi.

"BU İLETİŞİMİ SÜRDÜREBİLMELİYİZ"

Topluma ulaşma noktasında basın mensuplarıyla iletişimi önemsediğini dile getiren Selçuk Kavaz; "Seçim süresinde sanırım en çok ihtiyacımız olan grup, siz değerli basın mensuplarımız. Çok güzel bir görev yapıyorsunuz. Toplumun sıkıntılarını, problemlerini bize aksettiriyorsunuz. Biz sizler aracılığıyla toplumun geniş kesimlerine ulaşabiliyoruz. Basın mensuplarımız bizim için çok değerliler. Fakat bu iletişim sadece seçim sürecinde olmamalı. Bence belediye başkanı seçildikten sonra da sürekli basın mensupları aracılığıyla bu iletişimi sürdürebilmeliyiz. Sürekli toplumun içerisinde olmak, sorunların siyasetçiye daha hızlı yansımasını sağlar. Genelde bizim ülkemizde siyaset böyle yapılmıyor. Seçime 6 ay kala basın mensuplarıyla yanyana geliyor bizim siyasetçiler" dedi.

selçukkavaz5

"SİYASET İKİ PARTİ ARASINA SIKIŞTIRILDI"

Biga'da 30 yıldır siyasetin iki parti arasına sıkıştırıldığını dile getiren Selçuk Kavaz; "Ben dünün seçmeni, bugünün adayıyım. Aynı toplumun içinde yaşıyoruz. Sıkıntıların hepsinin farkındayız. Biz Biga'ya farklı bir bakış açısı getirmek istiyoruz. Biga'nın 30 yıldır iki parti arasına sıkışmış olduğu inancındayız. Maalesef hizmet etme ihtiyacı duyulduğunda da diğer partilerin Biga için birlikte neler yaparız yerine bir sonraki seçimde de koltuğa oturma mücadelesi şeklinde bir siyasi anlayış görüyoruz. Bu da Biga'ya çok şey kaybettiriyor. Biz öncelikle Biga'nın geleceğe dair yatırımlarında iddialı bir şekilde yürümeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da çok güzel geri dönüşler alıyoruz. İnşallah göreve geldiğimizde çok önemli projelere imza atacağız" ifadelerini kullandı.

selçukkavaz4

"30 YILDIR ÇÖZÜM ÜRETİLEMEDİ"

Biga'da belediye bütçesinin verimli kullanılmadığını dile getiren Selçuk Kavaz; "Çanakkale - Bursa yolunun üzerinde olan Biga, maalesef 30 yıldır bu yoldan geçen milyonlarca aracın yüzde 10'unu dahi Biga içine sokabilecek bir proje üretilemedi. Biz bu problemi ortadan kaldırmak istiyoruz. Belediyeden ne deniliyor? Para yetersiz. Evet, aldığınız parayı boş yere, geri dönüşü, artı değeri olmayacak işlere harcarsanız, bu sefer belediyenizde para kalmayacaktır" dedi.

selçukkavaz3

"ÇOCUKLARA DEĞİL, BELEDİYE BAŞKANLARINA ESKİŞEHİR GEZİSİ DÜZENLENMELİ"

Başarılı olanları alkışlayabildiğini ve çocuklara değil belediye başkanlarına Eskişehir gezisi düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Selçuk Kavaz; "Biz, Biga'nın kendi dinamikleri içerisinde bir turizm şehri haline gelmesini istiyoruz. Şöyle bir örnek vermek istiyorum. Gezi düzenlenmişti. Kızımla beraber Eskişehir'e gitmiştik. Eskişehir içinde dolaşınca, aklıma şöyle bir şey geldi. Bence öğrenciler Eskişehir'e götürülmemeli. Onun yerine biz belediye başkanlarını toplayıp Eskişehir'e götürmeliyiz ki, herkes belediyeciliğin nasıl yapıldığını görsün. Rakip parti bazında konuşmuyorum. Ben başarılı adama başarılı derim. Gerçekten çok başarılı. Bizim gittiğimiz dönemde 10-20 tane otobüs vardı. Bunların hepsi Eskişehir'e para bırakıyorlardı. İşte bu yüzden zenginleşen şehir, yatırımlarını daha kolay yapıyor. Yakın dönemde biz artı değeri yüksek işler yapıp, Biga'mıza para kazandırıp, hem esnafımıza, hem belediyemize hem gençlerimize iş olanağı sağlayıp, daha güçlü bir Biga oluşturmak istiyoruz. Bunun sonucunda da her yatırımımız çok daha iyi olacaktır. En azından para sorunumuzu çözmüş olacağız. Ekonomi bu haldeyken gelecek yıllar da para sorunu ciddi olacaktır. İnşallah bu sorunu da çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

selçukkavaz1

Para yattı, KÖYDES Katkıları Belli Oldu! Para yattı, KÖYDES Katkıları Belli Oldu!

"ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR EKİBİMİZ VAR

Alışılmışın dışında, fikirlerini açıkça dile getirebilen, siyasetin içinde çok fazla bulunmamış genç bir ekiple yola çıktıklarını dile getiren Selçuk Kavaz; "Çok güzel bir ekiple, çok genç bir ekiple geliyoruz. Daha önce siyasette çok fazla olmayan insanlarla beraberiz. Biz el kaldır el indir siyaseti yapmak istemiyoruz. Fikirleri olan ve bunlar özgürce söyleyebilecek bir ekip kuruyoruz. Biz verimli olacak, kendi öz iradesi olan, farklı düşüncelerdeki arkadaların yer aldığı bir grup olacağız. Süreç devam ediyor. Bizim liderimiz kadın. Kadın kontenjanımız var. Buna dikkat ediyoruz. Siyasetin artık alışılmışın dışına çıkması gerektiğine inanıyorum. Dar kalıplara sıkışmış, aynı insanlar arasında bir siyaset dönüyor. Bir dönem önce olan, sonra yine orada. Fayda sağlayamayanın bence orada olmaması gerekiyor. Meclise giren her arkadaşın aklında ve kafasında bir projeyle gelmesi inancındayım. Oraya giren kişi, Biga'nın geleceğine ve yatırımlarına örnek oluyorsa, imkan sağlıyorsa, böyle arkadaşlar mecliste olmalı. İnşallah biz böyle çok başarılı bir ekip kuruyoruz. İnşallah Biga'ya çok şeyler katacağımıza inanıyorum" dedi.

"HALKIMIZIN MAĞDUR EDİLDİĞİ KONULARI ÖNCELİKLE ÇÖZECEĞİZ"

Halkın mağdur edildiği konuları öncelikle çözmek istediklerini ve ardından Biga'ya artı değer kazandıracak projeleri hayata geçirmek istediklerini dile getiren Selçuk Kavaz; "Biga'yla ilgili projelerimiz hazır, sorunlarımızı biliyoruz. Ben dediğim gibi dünün seçmeni, bugünün adayıyım. Ben Biga'da her vatandaş gibi aynı sorunları yaşıyor ve bu sorunların sıkıntılarını çekiyorum. Suyla ilgili bazı sorunlarımız yaşandı. Alçak kesimlerde daha az hissedildi. Ben öncelikli sorunlar arasında bunu görüyorum. Bir belediyenin halkına sunması gereken su, ulaşım, temizlik ve sokak hayvanları sorunları duruyor. Buna da bir çözüm bulmamız gerekiyor. Sonrasında artı değer yaratacak projelere yöneleceğiz. Önceliğimiz halkımızın mağdur edildiği konulara çözüm bulmak olacak" şeklinde konuştu.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

Editör: Ahmet Tunç