CHP’den ayrılarak AK Partiye geçen İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder’in CHP’li Ezine İl Genel Meclis üyesi H. Aşkın Gülşen’i transfer teklifinde bulunduğu iddia edildi. CHP Grubu adına açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan; “Toplumun, demokrasinin ve siyasetin tüm değerlerini, günübirlik menfaat ilişkilerine kurban eden, demokrasi ahlakına savaş açmış olan AK Parti düzeysizliği, demokratik kurumları kuşatarak, her geçen gün Türk siyasetine olan ihanetini büyütmektedir” dedi.

“ÜYEMİZE TRANSFER KARŞILIĞINDA; ÇOCUĞUNA KAMU DA İŞ..”

CHP Grubu adına basın açıklamasında bulunan Güneş Pehlivan açıklamalarının devamında Nejat Önder’in Ezineli CHP İl Genel Meclis üyesine AK Partiye geçmesi teklifinde bulunduğu, bunun karşılığında da çocuğuna kamu da iş vermenin yanı sıra çeşitli vaatlerde bulunduğunu açıkladı. Pehlivan; “Cumhuriyet Halk Partili Ezine İl Genel Meclis üyemiz Sayın Aşkın Gülşen’e, AKP’nin transfer meclis başkanı Nejat Önder tarafından, kişi kendinden bilir işi marifetiyle; Cumhuriyet Halk Partisinden ayrılma karşılığında çocuğunun kamuda işe alınması, sıradaki yerel seçimlerde birinci sıradan il genel meclis üyeliğine aday gösterilme ve önümüzdeki dönem İl Encümen üyeliği garantisi ve eğer varsa başkaca taleplerini de karşılama sözü verilmiştir. Meclis üyemiz Sayın Aşkın Gülşen bu etikten yoksun teklif ve girişimleri grubumuzla ve parti örgütümüzle paylaşmıştır. Biz de örgütlerimizle birlikte, bugün bu kirliliği kamuoyuna ifşa ve ihbar etme kararı aldık. Nejat Önder’in bu girişimi münferit değildir, Sevr zihniyetinin 21. yüzyıldaki izdüşümü olan AKP’nin siyasi örfüdür” dedi.

“20 YILLIK İKTİDARIN SONUNDA DÜŞTÜĞÜ ACINASI DURUM BUNDAN İBARETTİR”

Nejat Önder’in transfer girişimini eleştiren Güneş Pehlivan; “Demokrasilerde, her siyasi parti benimsediği ilke, değer ve ideolojiye destek bulmak, taraftar edinmek için meşru zeminde çalışma hakkına sahiptir. Savunacak ilke, değer ve ideolojisi bulunmayanlar, yüzünü menfaate dönmüş olanlar, ancak baskıyla, zorbalıkla veya kirli menfaat ilişkileri kurarak taraftar edinmeye çalışırlar. AKP’nin 20 yıllık bir iktidarın sonunda düştüğü acınası durum bundan ibarettir. Bedavaya desteklenmeyecek bir parti olduklarını bu ve bunun gibi girişimleriyle ortaya koymaktadırlar. Bu girişimler, AKP için tamamen gönüllülükle çalışan, emek veren, oy veren milyonlarca dürüst ve ahlaklı seçmenin güvenine, emeğine ve siyasal ahlakına da hakarettir. Temiz işler, temiz ellerle yapılır” dedi.

“MAKAM, TORPİLLİ İŞ TEKLİFLERİYLE KADRO SATIN ALMAK..”

Türk halkının derin bir ekonomik krizde bulunurken; AK Partililerin kirli siyaset güttüğünü ifade eden Güneş Pehlivan; “Halkına gıda, elektrik, akaryakıt gibi temel ihtiyaçları karşılanabilir makul fiyatlarla sağlamaktan aciz olan AKP, yerel seçimlerde ve demokratik yollarla yenemediklerini; evlatlarımızın ekmeği ve geleceğini pazarlık malzemesi haline getirerek, torpilli iş teklifleriyle, makam ve başkaca vaatlerle kadro satın alarak diz çöktürme çabasına girişmiştir. Siyasetin aslolanlarını çoktan unutmuş, siyasetin asli amaçlarına sırtlarını dönmüşlerdir. Ancak ilke, emek ve mücadeleyle kazanılanlar, gizli ve kirli pazarlıklarla teslim alınamazlar. Kamuda iş olanaklarını, seçimle göreve gelinen makamları kendi malıymış gibi dağıtmaya kalkışarak, pazarlayarak ayakta kalmaya çalışan, “kendine ekonomist”ler halkın demokrasi ahlakı nezdinde mahkum edileceklerdir” dedi.

“84 MİLYONA OLAN BORÇLARINIZI ÖDEYİN”

Güneş Pehlivan açıklamalarının devamında; “Bugün AKP’yi gizli ve kirli yollarla değil, basın ve kamuoyu önünde açıkça pazarlığa davet ediyoruz. Onlara tekliflerimiz var. 84 milyona olan borçlarınızı ödeyiniz. Sizin bize insanca yaşam borcunuz var. Sizin bize ekmek borcunuz var. Sizin bize eğitim, yurt, iş, atama, emeklilik borcunuz var. Sizin bize 128 milyar dolar borcunuz var. Sizin bize 10 bin dolar maaş alan siyasetçinin ismini açıklama borcunuz var. Sizin bize özgürlük, hukuk, demokrasi borcunuz var. 20 yılda sata sata hala bitiremediğiniz; memleketimizin ve partimizin kurucularının, halk ile el ele 15 yılda inşa ettiği eserlerin hesabını verme borcunuz var” dedi.

“AKP OLİGARKLARININ MENFAATLERİYLE..”

CHP Grubu adına açıklamalarda bulunan Güneş Pehlivan şu sözlerle açıklamasını tamamladı; “Sizin bize onurlu bir halkın canı pahasına kurduğu, ama AKP oligarklarının menfaatleriyle değiş tokuş ettiğiniz bir memleket borcunuz var. Bizden çaldıklarınızı geri istiyoruz. Gelecek umudumuzu geri istiyoruz. Siyaset ahlakını ve devlet ahlakını geri istiyoruz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki tüm bunları koltuk ticaretiyle değil; onurumuzla, haklılığımızdan ve Türk halkından aldığımız güçle, geri alacağız.”

GÜLŞEN: “TELEFONLA ARAYARAK TEKLİFE BULUNDU”

Yine Satışa Çıktı.. Bu Sefer İhaleyle! Yine Satışa Çıktı.. Bu Sefer İhaleyle!

Kendisine AK Partiye geçmesi halinde teklifte bulunulan Aşkın Gülşen ise iddiaları doğrulayarak; “21 Şubat akşamı kendisi beni cep telefonumdan aradı. Yalnız olup olmadığımı sordu. Ardından da geçirdiğim kaza nedeniyle geçmiş olsun dileklerinde bulunduktan sonra AK Partiye geçmemi, karşılığın çocuğuma kamu da iş vereceklerini ve beraberinde başkaca isteklerimin de karşılanacağı garantisini verdi. Bu konuşma üzerine durumu Ezine İlçe Başkanım ile paylaştım, ardından da İl Yönetimine başvurduk” dedi.

Editör: Ahmet Tunç