Biga'da taksi ücretlerine zam kararı alındı. Zam oranı yüzde 66 ile yüzde 100 arasında değişirken, yeni fiyat tarifesi bu geceden itibaren geçerli olmaya başlayacak. Kararı Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur açıkladı.

Biga'da taksimetre açılış ücreti 30 liradan 50 liraya çıktı. Kısa mesafe (indi bindi) 60 liradan 100 liraya, kilometre ücreti de 15 liradan 25 liraya yükseldi. Yeni fiyatlar; 6 Şubat Salı’yı 7 Şubat Çarşamba’ya bağlayan gece 00.01 itibariyle geçerli olacak. Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur, zammın, maliyet artışlarına bağlı olduğunu açıkladı.

Sezonu ilk ürünü borsada satıldı Sezonu ilk ürünü borsada satıldı

GİDERLER ZAMLANINCA...

Giderlerin aşırı artması nedeniyle zam yapmak zorunda kaldıklarını dile getiren Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur; “Maalesef giderlerimize gelen aşırı zamlar esnafımızın belini büker hale geldi. Son yaptığımız zammın üzerinden geçen sürede akaryakıta 20 liraya yakın zam geldi. Yeni yılla birlikte BAĞ-KUR’a, yanımızda çalıştırdığımız sigortalı şoförün maaşına, sanayiye, yedek parçaya, ürünlere ve asgari ücrete da zam geldi. Masraflar arttı. Bizden önce de geçen iller var, böyle bir karar aldık. Keşke hiçbir şeye zam gelmese... Enflasyon da böyle artmasa... Bizler de zam yapmak zorunda kalmasak... Maalesef şartlar bu zamları zorunlu hale getiriyor" şeklinde konuştu.

Öte yandan personel taşımacılığında da servislerin taşıma ücretlerine yüzde 25 oranında zam geldiği öğrenildi.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç