TUİK Balıkesir Bölge Müdürlüğü Çanakkale-Balıkesir bölgesinin Temmuz ayında önceki aya göre fiyatı en çok artan ve azalan 5’er ürünü açıkladı. Yapılan il sunumunda göre Temmuz ayında en çok zamlanan ürün Sinema Bileti oldu. Önceki aya göre Sinema Biletlerinin fiyatı yüzde 18,87 oranında zamlandı.

ELEKTRİK, DOĞALGAZ, LPG..

İkinci sırada ise Elektrik ücretlerine yapılan zam oldu. Bilindiği gibi Elektrik ücretine yüzde 15,01 oranında zam yapılmıştı. Üçüncü sırada ise bir başka enerji gideri olan Doğalgaz ücreti oldu. Doğalgaz ücreti geçtiğimiz aya göre yüzde 9,71 oranında zamlandı. Dördüncü sırada da yine bir enerji gideri yer aldı. TUİK’e göre bölgemizde fiyatı en çok zamlanan dördüncü ürün LGP ücreti oldu. Beşinci sırada ise Türk mutfağının vazgeçilmezi olan Kuru Soğan listede yer aldı. Kuru Soğan geçtiğimiz aya göre yüzde 8,89 oranında zamlandı.

Doğanlar Mobilya hedeflerini açıkladı Doğanlar Mobilya hedeflerini açıkladı

FİYATI EN ÇOK DÜŞEN ÜRÜNLER

Temmuz ayında fiyatı en çok düşen beş ürünün zirvesinde ise yüzde 16,81 oranında düşüşle Taze Fasulye yer aldı. Geçtiğimiz aya göre fiyatı en çok düşen ikinci ürün ise erkek eşofmanı, üçüncü sırada Patlıcan, dördüncü sırada Domates, beşinci sırada ise Kolonya oldu.

Editör: TE Bilisim