Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan Yeniceköy mahallesinde ikinci mitingini gerçekleştirdi. Yeniceköy Mahallesi sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği mitingde konuşan Ak Parti Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan, “Kazandığımız tecrübemiz, kurumsal yapımızı güçlendirmemiz, bütçemizi ayağa kaldırmamız, güçlü kadrolarımız ve merkezi hükümetimizin desteği ile Biga’mızı önümüzdeki 5 yıllık hizmet dönemine talibiz” dedi.

“BAHANELERİN ARKASINA SAKLANMADAN HİZMET ETTİK”
2019-2024 dönemleri arasında Belediye Başkanlığı yapmanın çok zorlu olduğunu ifade eden Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan, bu dönemde peş peşe tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi salgını, sel ve deprem gibi doğal afetlerin yanı sıra ekonomik krizlerle de mücadele ederek Biga’ya hizmet ettiğini söyledi. Zorlu bir süreçte, zorluklarla belediyeciliği öğrendiğini ifade eden Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan, Biga halkının kendisine emanet etti görevi layıkıyla yerine getirmek için çok çalıştıklarını söyledi. Erdoğan; “2019 yılında Cumhurbaşkanımızın teveccühleri ile Cumhur İttifakının Biga Belediye başkan adayı olarak sizlere seslendik. Derdimizi anlattım, samimiyet, tevazu, gayret dedik, sizlerin desteği ile 2019 yılında belediye başkanı seçildim. Şimdi huzurlarınızda hesap vermek için bulunuyorum. Hiçbir bahanenin arkasına saklanmadan Biga’ya en iyi şekilde hizmet ettik” dedi.

B95113Fc E55C 490A B93E 732198450036

“BİZE MECLİSTE İZİN VERMEYENLER ŞİMDİ ‘BİZ YAPACAĞIZ’ DİYEREK OY İSTİYORLAR”
2019 yılında gerçekleşen seçimlerde Biga Belediye Meclisinde çok az bir farkla çoğunluğu sağladıklarını ancak daha sonra yaşanan istifalar sonrasında Biga Belediye meclisinde azınlığa düştüklerine dikkat çeken Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “O günlerde meclisten hizmet etmek için, ilçemizin sorunlarını çözmek için ürettiğimiz plan ve projelerimize mecliste hayır dediler. Bizim Biga’ya hizmet etme aşkımızın önüne geçmeye çalıştılar. O günlerde mecliste ‘Yapamazsınız, gerek yok, izin vermiyoruz’ diyenler bugün sizlerin karşısına geçip ‘Oy verin biz bunları yapalım’ diyorlar” dedi.

“TÜM ENGELLEME VE ZORLUKLARA RAĞMEN BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK”
Yaşanan tüm olumsuzluklara ve engellemelere rağmen Biga’ya ve Bigalı hemşerilerine hizmet etmekten vazgeçmediklerinin altını çizen Bülent Erdoğan; “5 yılın hesabını vermek için huzurlarınızdayım. Birçok çalışma yaptık, birçok projeyi hayata geçirdik. Biga’nın her mahallesinde bıraktığımız eserleri görmeye başladık. İstediğimiz gibi bir dönem geçiremedik, birçok yapmak istediğimiz çalışmaları tamamlayamadık. Ancak bugün şehrimizin ihtiyacı olan, şehrin dışına çıkması gereken projelerimizi uygulama alanımız yoktu. Bu 5 yıl içerisinde tam 400 bin metrekare Biga’mıza yer kazandırdık. İnşallah sizlerin de desteği ile önümüzdeki süreçte bu 400 bin metrekare alanda projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz” dedi.

65059E05 7A00 49E6 A345 3199D4F8E4Bc

“YENİCEKÖYLÜ HEMŞERİLERİMİZİN İMAR SORUNLARINI ÇÖZDÜK”
Yeniceköy mahalle sakinleri ile Biga Belediyesi arasında yaşanan imar problemlerini kendisinin döneminde çözüldüğünü hatırlatan Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “Yeniceköy’deyiz, gururla söylüyorum Orman bakanlığından geçtiğimiz aylarda Kocatepe mevkisini Biga Belediyemize tahsisini aldık. İnşallah hemen çalışmalarına başlayacağımız Yeniceköy Mesire alanımızı mahallemize kazandırıyoruz. İlk göreve geldiğimiz zaman; Yeniceköy mahallemizin sakinlerinin Biga Belediyesi ile imar sorunları olduğunu gördük. Tüm hemşerilerimizi topladık, imar müdürlerimiz ve diğer personelimizle tek tek vatandaşlarımızı dinledik. Vatandaşımızın imar sorunlarını kanun ve yasalar çerçevesinde çözdük.  İmara açılan tüm arazilerin yolları yapılmış, alt ve üst yapı çalışmalarını hızla tamamladık” dedi.

“DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR..”
Biga için yapacak işlerinin çok olduğunu söyleyen Bülent Erdoğan; “Daha yapacak çok işimiz var, yolumuz çok uzun. Bugün geriye dönüp baktığımızda; 2024 yılı seçimlerinde çok daha güçlü ve hazır olduğumuzu görüyoruz. Kazandığımız tecrübemiz, kurumsal yapımızı güçlendirmemiz, bütçemizi ayağa kaldırmamız, güçlü kadrolarımız ve merkezi hükümetimizin desteği ile Biga’mızı önümüzdeki 5 yıllık hizmet dönemine talibiz” dedi.

8Ff7Faf0 91B0 445E 8913 E104A9Edcd11

“YENİCEKÖYÜ’MÜZÜN İHTİYAÇLARINA GÖRE PROJELERİMİZ HAZIR”
Yeniceköy mahallesinin her geçen gün geliştiğini ve nüfusunun arttığına dikkat çeken Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan, bu büyüme ile birlikte ihtiyaçların da arttığını söyledi. Önümüzdeki dönemde Yeniceköy’de ve Esentepe mahallesinde Sosyal Tesis yapacaklarını, bu tesis içerisinde yeni Düğün Salonu, Sağlık Ocağı, Kreş, Taziye Evi, Çok Amaçlı alanlar olduğunu söyleyen Bülent Erdoğan; “En önemli olan sorun ise Taşkın sorunuydu. Geçen sene DSİ ile ortak olarak Uzunsu ıslah çalışması ihalesini yaptığımız çalışma başladı. Bu sene ise; Yeniceköy’ümüzün önünden geçen Yeniceköy ve Asmalı Deresinin ihaleleri yapıldı. Yılsonuna kadar inşallah çalışmalar bitecek ve taşkın ile hiçbir sorun yaşanmayacak, mahallemize hayırlı olsun. Biga’mızın kurtuluş gününde hizmete açtığımız Kültür Sanat ve Bilgi Evimiz çocuklarımıza, gençlerimize ve kadınlarımıza hizmet vermeye başladı. Eser siyasetini en güzel şekilde yapmaya gayret edenleriz” dedi.

Rıdvan Uz kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi Rıdvan Uz kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi

16Eca650 Ebc8 40De Be1C 0373E380A8A7

“BİGA HİZMETİN TAM EŞİĞİNDE... BU SEÇİM BİGA’YI SEVENLERİN SEÇİMİDİR”
Merkezi hükümetin ve ilgili bakanların Biga ve Biga bölgesine yapacağı yatırımlara dikkat çeken Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “Bu seçim Bülent Erdoğan seçimi değildir. Bu seçim; Bigalı çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini yakından ilgilendiren, Biga’yı sevenlerin seçimidir. Biga’mız şu an tam hizmetin eşiğindedir. Türkiye Yüzyılı’nda Biga’mızı marka şehri yapmak için bizler çakı gibi hazırız. Cumhurbaşkanımızın imzaladığı Yat OSB 7’den 70’e, çalışmak isteyen herkese, üniversite mezunlarına istihdam sağlayacak, Biga’mızı uçuracak bir projedir. 10-12 bin kişiye istihdam sağlayacak bu projenin uygulanmasında Merkezi hükümet ve Yerel yönetim olarak biz bu sürecin takipçisi olmak istiyoruz. Yine bölgemizin tarımı ile ilgili olarak Sera OSB’nin çalışmalarını başlattık. Biga’mızın tarımda olan gücünü arttıracağız; sadece yaz mevsiminde değil 12 ay üreten bir Biga olmak için çalışma yapıyoruz” dedi.

Dd5B071B 81E5 48C0 A502 Bdf8D3384Ca0

“BİGA KENARINDAN GEÇİLEN DEĞİL; GEZİLECEK BİR İLÇE YAPACAĞIZ”
Biga’nın kenarından geçilen değil, içine girilen bir ilçe olması için projelerinin hazır olduğunu söyleyen Bülent Erdoğan; “Biga’mızın Bandırma girişinde Şeker Pancarları A.Ş’den Biga Belediyemize tahsisinin alındığı en güzel yerimiz içinde projemiz hazır. İnşallah orası Çanakkale’ye giriş kapısı Biga’dır diyen, Minia Çanakkale Projemizin olduğu, ilçemizdeki kadın kooperatiflerinin üretimlerinin satıldığı, Coğrafi işaretli ürünlerimizin satıldığı, Biga’mızın tarihi ve kültürünün tanıtımının yapıldığı, Biga Köftemizin tanıtıldığı, Biga’nın kenarından geçilen değil; içine girilen bir ilçe olması için projelerimizi hazırladık, görevi bizlere teslim ettiğiniz anda çalışmalara hızla başlayacağız” dedi.

Cf0C4Da0 96Aa 4A58 823B 987Bfe8639B8

“GÜÇLÜ BAŞKAN; GÜÇLÜ MECLİS İLE OLUR”
Bigalılardan güçlü bir şekilde destek istediklerini söyleyen Bülent Erdoğan; “Gücümüzü sizlerden alıyoruz; sizlerin bu ilgisi bizlere Biga için gece gündüz uyumadan çalışmak için güç veriyor. 2019 yılında nasıl heyecan ve enerji ile göreve başladıysak, bugün de aynı duygu ve düşüncelerle hizmet etmeye hazırız. Ancak sizlerden bu sefer daha fazla destek istiyoruz. Güçlü bir meclis için sizlerden destek istiyoruz. Artık hayal ettiğimiz, yapmak istediğimiz projelere engel olan değil bizleri destekleyen bir meclis ile görev yapmak istiyoruz. Güçlü bir başkan, güçlü bir meclis ile olur” dedi.

“GÖNÜL BORCUMUZU 5 YIL DAHA HİZMET EDEREK ÖDEMEK İSTİYORUZ”
 Vatandaşların emanetine sahip çıktıklarını söyleyen Bülent Erdoğan; “Kimseyi ayırmadık, siyasi görüşü ne olursa olsun hizmet etmeye gayret ettik, herkese kapımız açık oldu. Şimdi yeni dönemde hem şahsım hem de meclis olarak, İl Genel Meclis üyeleri olmak üzere hem Biga’mıza hem de Biga’mıza bağlı 108 köyümüzün tamamına canla başla hizmet etmek istiyoruz. Yaptığımız işler ortada. Son 20 yıla baktığınız zaman; ilçemizin kent havasına girmesi, gelişmesi AK Parti Belediyeciliği dönemlerinde olmuştur. Doğalgaz’ın gelmesinden, alt ve üst yapı çalışmalarından, hastanelerimizden okullarımıza kadar, dere ıslahlarına varıncaya kadar, ilçemizde bugün vatandaşımızın hizmet aldığı birçok eser AK Parti Belediyeciliği döneminde hayata geçirilmiştir. Yaşadığımız ilçeye gönül borcumuz henüz bitmedi, bu gönül borcumuzu bir 5 yıl daha hizmet ederek ödemek istiyoruz. 5 yıl önce bu ceketi siz bize giydirdiniz; bu cekete hiç leke sürdürmedik. Rütbe devletin, ceket milletin dedik ve bu ceketi 5 yıl daha korumak istiyor, Biga’mıza hizmet etmek istiyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

82Df87C9 8Fef 4E9C 80D7 E85C51285873D2Cbc9F7 A6Ca 41Ce 8D88 46D8D1E0Bb26

Editör: Ahmet Tunç