Karabiga Belediyesinin genç ve iddialı Belediye başkan adayı Semih Kırbaç Karabigalılarla buluşmaya devam ediyor. Birbirinden iddialı projelerini vatandaşa anlatan CHP’li Semih Kırbaç, Karabigalılara şeffaf yönetim ve 12 ay yaşanabilir Karabiga sözü verdi.

Vatandaşlarla Ulucami Mahallesi’ndeki son mitingde bir araya gelen Karabiga Belediye Başkan adayı Semih Kırbaç; “Ekip arkadaşlarımızla hesap yaptık, tekrar kırılıp dökülen kanalizasyon nedeniyle ciddi kamu zararı var. Karabigalıların parası göz göre göre çöpe atıldı. Yerine de alt yapıyı yeniliyoruz diyerek plansız ve kalitesiz alt yapı yapıyorlar. Onu da yapamıyorlar, işin içinden çıkamıyorlar. 1 Nisan’dan sonra onu da biz yapacağız” dedi.

Önceki Çanakkale Milletvekillerinden Ahmet Küçük’ün de destek verdiği mitinge Karabigalılar yoğun ilgi gösterdi.

“KARABİGA BELEDİYESİNİ 100 MİLYON TL BORCA SOKTULAR”

Karabiga Belediyesinde vatandaşlardan toplanan vergilerin kötü yönetim sebebi ve birilerine rant yaratmak amacıyla harcandığını ve belediyenin 100 milyon TL borca sokulduğunu söyleyen Semiz Kırbaç; “Sadece kanalizasyon değil; Otel binamızın altında çok güzel bir halk ekmek fırınımız vardı. Plansız programsız fırını yıktılar bugünün parasıyla 4-5 milyon lira para harcayıp hizmet garajının ortasına yaptılar. Tozun toprağın içinde ekmek taşıma işi, personel maliyetleri girdi işin içine. Bu kamu zararının sebebi nedir, bunun ne gibi bir faydası var vatandaşa. Birinin cebine para girsin diye mi bunlar yıkılıp yerine yenileri yapılmak istendi” dedi.

“OTELİ YIKIP BAKIMEVİ YAPTILAR, SİLİNDİRİ SATTILAR”

Karabiga Belediyesinde yapılanların israf ve rant yaratma amaçlı işler olduğunu ifade eden Karabiga Belediye Başkan adayı Semih Kırbaç; “Belediyeyi borçsuz aldılar; bugün 100 milyon lira belediyeyi borca soktular. Ortada 5 yılda yapılmış bir iş de yok. Bu para onların değil, sizin paranız. Çok güzel bir otelimiz vardı Karabiga’mızın girişinde, bakımevine çevirdiler. Bakımevinde çalışan personel bizler için çok değerli ama orayı bakımevine çevirirlerken bir bakımevi daha parası harcandı. Neden bir başka yere bakımevi yapmadınız; hem otelimiz hem de bakımevimiz olurdu. Hediye olarak belediyemize gelen, en çok ihtiyaç duyulan silindir makinesini sattılar. Şimdi diyorlar ki; biz iktidarız, her şeyi yaparız. Yapmıyorsunuz kardeşim, hiç bir şeyi beceremiyorsunuz. İktidar olarak madem her şeye hükmedebiliyorsunuz; neden Söğütlüyalı’yı peşkeş çektiniz, neden iktidar gücünüzü kullanıp Karabiga’mıza bir sosyal tesis kazandırmadınız” tepkisini gösterdi.

“BOÇLANIYORSUNUZ BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ, ONU DA BECEREMİYORSUNUZ”

Biga'da CHP 3, AK Parti 2 il genel meclis üyesi çıkardı Biga'da CHP 3, AK Parti 2 il genel meclis üyesi çıkardı

Karabiga Belediyesini yönetenlerin seçmene yalan söylediğini belirten Semih Kırbaç; “Hibe ile her şeyi yaptık diyorlar ama 100 milyon lira borcunuz var. Yalan atmayın, insanları kandırmayın. Borçlanıp borçlanıp bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz, onu da beceremiyorsunuz, insanları kandırmayın. Balıkçılık, hayvancılık, çiftçilikle ilgili çok güzel projelerimiz var. En büyük ihtiyaçlarımızdan birisi hayvancılarımızın mera ihtiyacıdır. Karabiga’mızın meraları yabancılara peşkeş çekildi” dedi.

“İKTİDARIN BİZLERE NİMETİ FOSEPTİK OLDU. KİMSENİN İSTEMEDİĞİ İŞİ KARABİGA’YA YAPTILAR”

İktidar nimeti olarak Karabiga’ya yapılanların kötülük olduğunu söyleyen Semih Kırbaç; “Biz iktidarın nimetlerinden çok güzel faydalandık; iktidarın sevdiği yerlere güzel hizmetler oldu ama hiç kimsenin istemediği, kabul etmediği iktidar nimetlerinden faydalandık. Bio Enerji Santralini her yere teklif ettiler, Gümüşçay beldesine de teklif ettiler, onlar beldemizde bunu istemiyoruz dediler. Şimdi en kirli yatırımları Karabiga’ya iktidar nimeti diye sattılar. Kokudan sinekten karabiga geçilmiyor, beldemizin girişi ağaçlarla kaplıydı, şimdi foseptik fabrikaları oldu. Maalesef iktidar nimetlerinden bu şekilde faydalandık” dedi.

“TOKİ KONUTLARINI YABANCILARA YAPTILAR”

İktidar eliyle Karabiga’ya yabancılar için toplu konut yapıldığını ancak bu konutlardan Karabigalıların faydalanamadığını açıklayan Karabiga Belediye Başkan adayı Semih Kırbaç; “104 tane TOKİ konutu yapıldı İktidar nimetleriyle ama Karabigalılara değil; zenginlere, yabancılara yazlık olarak yapıldı. Utanmadan bizi kandırmaya çalışıyorlar; seçime 10 gün kala ön başvuru alacağız dediler, Karabigalılara toplu konut yapacağız dediler. Şimdi o ön başvurular da durdu, çünkü yalanlarını ortaya çıkarttık. Aradık TOKİ’ye sorduk, bizim Karabiga’ya bir şey yapma imkanımız yok dediler, çıkartsınlar bir resmi evrak göstersinler” dedi.

“BELEDİYE İMKÂNLARIYLA SİYASİ PARTİ REKLAMI YAPTILAR”

Karabiga Belediyesinin imkanlarıyla vatandaşlara iftar verildiğini ancak bunu AK Parti mitingine dönüştürdüklerini söyleyen Belediye Başkan adayı Semih Kırbaç “Biz belediye imkanlarıyla kişisel yada siyasi reklamımızı yapmayacağız. Bayrakla seçim kazanılmaz dedik, ama öyle bir duruma geldi ki ev ev, yanyana olan yerlere 8-10 bin lira ödediler. Ben 4 tane bayrak yaptırdım, onu da meclis üyemin evine astık. Siz belediye parasıyla bayrak asıyorsunuz, ben kendi alın terimle kazandığım bayrağı her yere asarım. 5 sene sonra 50 bayrak asıp sizden oy istersem bana oy vermeyin“dedi.

“OY VERMEZSENİZ MEKÂNCILIK YAPTIRMAYIZ DİYE TEHDİT EDİYORLAR”

Seçmenlerin tehdit edilmesine de tepki gösteren Belediye Başkan adayı Semih Kırbaç; “5 sene önceki vaatleri elimizde. Yüzde 90 başarısızlık var. Aynısını kopyalamışlar tekrar dağıtıyorlar. 5 sene önceki vaatleri beklerseniz bu 5 yılda yaparlar. Doğalgaz getirdik diyorlar; siz getirmediniz ki doğalgazı. AKSA buraya getirdi çünkü para kazanacak. Bir arkadaşımız aradı; AK Parti kadın kollarından birisi aramış, seçimde AK Partiye oy veren resim göstermezsen, sana Karabiga’da mekâncılık yaptırmayacaklarmış. Vatandaşı tehdit ediyorlar; biz sizleri tehdit etmiyoruz, herkese eşit davranacağız” dedi.

“TECÜBEMİZLE, GENÇLİĞİMİZ VE SEVGİMİZLE HİZMET EDECEĞİZ”

Karabiga Belediye Başkan adayı Semih Kırbaç; “Karabiga’yı tecrübemizle, gençliğimizle sevgimizle bilgimizle yöneteceğiz. Bizim Karabigalılara verebileceğimiz en kaliteli hizmet budur. 5 sene sonra sizden bayraklarla değil, yaptığımız hizmetlerle oy isteyeceğim. Karabiga’mızı tekrar hesap verilebilir hale getirip finansal yönden şeffaf belediyeciliği kazandırmak ilk işimiz olacak. İlk üç ayda sizleri bilgilendireceğiz; nereye ne kadar para harcadığımız bilinsin. Haftada bir günde halk günü yapacağız, halkımızın derdini dinleyip sorunlarınıza çözüm bulacağız. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmak için sizlere söz veriyoruz” dedi.

“KİMSEYİ İŞTEN ÇIKARTMAYACAĞIZ.. İMAR SORUNLARINIZI BİLİYORUZ”

Karabiga Belediyesinde çalışan işçileri işten çıkartmayacaklarını belirten Belediye Başkan adayı Semih Kırbaç; “Karabiga belediyesinde çalışan işçileri göreve gelir gelmez işten çıkarttılar. Karabiga’lıları işten çıkarttılar yerlerine köylerden ve yabancı insanları aldılar. Karabigalılar söz sahibi olsun, hemşerilerim çalışsın, bir eve iki maaş girsin, huzur içinde yaşayalım istiyoruz. Karabiga’da kimseyi işten çıkartmayacağız, işe alım yaparsak da önceliğimiz Karabigalılar olacak. Evlerin ortasından yol geçiyor, evler ikiye bölünmüş. Evini yıkan yerine evini yapamıyor. Halkımız çok mağdur durumda. Bu durumu güzel bir şehir planlaması ile çözeceğiz, halkımızın bu sorununu çözeceğiz, kimse evini kaybetmeyecek” dedi.

“KOYUN KESİP BAŞKANIN SELAMIYLA DAĞITAN RANT GRUPLARI VAR”

Karabiga’da bir takım rant gruplarının seçmeni satın almaya çalıştığını ve bunun tüm beldede bilindiğini söyleyen Karabiga Belediye Başkan adayı Semih Kırbaç; “Rant gruplarına belediyemiz hizmet vermeyecek. Duyuyoruz ciddi rant grupları Karabiga’ya dadanmışlar. 100 koyun kesip başkanın selamıyla evlere dağıtıyorlar. Karabiga’ya milyonlarca lira seçim parası harcanmış. Bunu herkes biliyor; 2-3 katlı yerlere 4-5 kat imar sözleri verilmiş, yeni yeni yerlerin imara açılması için sözler verilmiş. Beldemizde Karabigalıların söz sahibi olmasını istiyoruz. Evlere para karşılığı oy istemeye geliyorlar, duyuyoruz. Alın bu paraları ama oy vermeyin, çünkü bu paralar sizlerin vergileri. Sizin paranızla sizin oylarınızı satın almaya çalışıyorlar. Vatandaş cebindeki kısıtlı, zor zamanlarda imkanlarıyla bir çeşme yaptırmışlar, o çeşmeyi yıktılar. Şimdi gelip 150 bin lira verin yeniden yapalım diyorlar. Birileri bunlardan para kazanmaya çalışıyorlar. İnsanların manevi duyguları ile oynamayın” dedi.

“SİZLERDEN ALDIĞIMIZ YETKİYİ KARABİGA İÇİN KULLANACAĞIZ”

1 Nisan sabahı Karabiga’da her şeyin değişeceğini ve seçimi kazanacaklarını söyleyen Karabiga Belediye Başkan adayı Semih Kırbaç; “31 Mart sabahı sandığa giderek bana ve ekibime oy vermenizi istiyorum. Rant gruplarına, siyasi reklam yapanlara, sizi kendi paranızla satın almaya çalışanlara inat bana ve ekibime oy vermenizi istiyoruz. Siz bana yetkiyi verin 1 Nisan sabahı Karabiga zamanı başlayacak. Sizlere söz veriyoruz; sizlerden aldığım tüm yetkiyi Karabigalılar için kullanacağım, önceliğimiz Karabigalılar olacak. 1 Nisan’dan sonra projelerimizi hayata geçirmeye başlayacağız. Projelerimiz arasında yapılmayacak hiçbir şey yok. Karabiga’yı öyle bir belde haline getireceğiz ki; Karabigalılar dışarıya gitmeyi düşünmeyecekler, okulunu bitiren yeniden Karabiga’ya dönüp burada yaşamak isteyecekler” dedi.

(Haber: Ahmet Tunç)

I M G 2111I M G 2110I M G 2108I M G 2108I M G 2109I M G 2106I M G 2107I M G 2104I M G 2105I M G 2102I M G 2103I M G 2103I M G 2100I M G 2096I M G 2093I M G 2094I M G 2097I M G 2095

Editör: Ahmet Tunç