3 saat önce POLİTİKA • Dün 21:13

Biga'nın tanınan esnaflarından, eski Bigasporlu futbolcu Emrah Coşkun, geçtiğimiz günlerde Çanakkale İl Genel Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunu CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar'a teslim etti.

3 saat önce SPOR • Dün 20:25

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 26 Kasım 2023 Pazar günü yapılan ve 15 il, 28 kulüp, 480 sporcunun katıldığı Trakya Ligi 2'nci Etabı'na katılan Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü'nün 20 sporcusundan 17'si başarılı oldu ve madalya kazandılar.

4 saat önce SAĞLIK • Dün 20:10

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 29 Kasım Tıbbi Sekreterler Günü kapsamında sağlık kurumlarında görev yapan tıbbi sekreterleri ziyaret etti.

4 saat önce POLİTİKA • Dün 20:01

Anayasa Mahkemesi’nin tutuklu Hatay milletvekili Can Atalay hakkında verdiği hak ihlali kararına karşı Yargıtay 3. Ceza Dairesi “karara uymama” ve “AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda” bulunulmasına hükmettiği kararı tartışılmaya devam ediyor. Yargıtay kararına karşı CHP tarafından kurulan Hukuk Komisyonu’nun yaptığı ve tüm Türkiye’de eş zamanlı gerçekleşen basın açıklaması ile karara tepki gösterildi.

4 saat önce POLİTİKA • Dün 19:50

Ak Parti'nin kurucu üyeleri arasında yer alan, Ak Parti Biga İlçe Teşkilatı'nın en deneyimli politikacılarından biri olan Erkan Yaşar, il genel meclis üyeliği aday adaylığı başvurusu için yönetimdeki görevinden istifa ederek, başvuru dosyasını Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan'a teslim etti.

4 saat önce GÜNDEM • Dün 19:45

Çanakkale’de etkili olan fırtına birçok turizm tesisine büyük zarar verdi. Assos Kadırga Koyu ve bölgesinde fırtına nedeniyle elektrik direkleri yıkıldı, çatılar uçtu, ağaçlar yıkıldı..

4 saat önce POLİTİKA • Dün 19:35

Ak Parti Biga İlçe Teşkilatı'nda 2017-2021 yılları arasında Biga Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulunan Engin Tanrıkulu, AK Parti İl Genel Meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

5 saat önce GÜNDEM • Dün 18:56

Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, kış mevsimi öncesinde sürücülerin güvenli yolculuk yapabilmesi için, yapmaları gereken hususlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

1 gün önce EKONOMİ • 28 Kasım 2023 - 21:15

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan ve yönetimi, Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekleştirerek, esnaf ve sanatkarların sorunlarını ve çözüm önerilerini Ankara'ya taşıdılar.

1 gün önce POLİTİKA • 28 Kasım 2023 - 20:25

Önceki dönem Biga Belediye Başkanı ve yeni dönem aday adayı İsmail Işık, CHP Biga İlçe Başkanlığı’nda yaptığı basın açıklaması sonrası adaylık başvuru dosyasını CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar’a teslim etti. Coşkulu bir kalabalık eşliğinde, davullu zurnalı bir karşılama ile CHP Biga İlçe Başkanlığı’na giren İsmail Işık, “Biga’ya başkan İsmail Işık” sloganlarına da yanıt veren İsmail Işık; “Daha önce yaptınız. Yine yapacağınıza ben bütün kalbimle inanıyorum” yanıtını verdi.