AK Parti 28.dönem Milletvekili adayları tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Naim Makas, “Bir süredir tatlı bir heyecan vardı, demokrasi şölenine şahitlik ettik. Tüm aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. 14 Mayıs seçimleri ile birlikte Türkiye’mizin yeni yüzyılına inşa edeceğimiz bir döneme gireceğiz. Yeni iddialar, yeni proje ve yatırımlarla yeni bir çağı yeniden başlatacağız. Bu şahlanış döneminin Türkiye’nin yeni yüzyılının atılımları yine bu kadrolarla olacaktır” dedi. 

“ÇEYREK ASRA DAMGA VURAN BİR SİYASİ HAREKETİN MENSUPLARIYIZ”

AK Parti İl Bşakanı Naim Makas, “Her bir dönem yeni bir iddia demek yeni bir heyecan demektir. Yeni dönemde hem ülkemiz, hem Çanakkale’miz hak ettiği yatırımlarla bir adım daha yükselecektir. Dünya lideri Erdoğan’ın liderliğinde önemli işlere imza attık. Sanayilerde yüksek teknolojiye, dış politikadan savunma sanayiden mavi vatana kadar birçok kazanımlara imza attık. Türkiye yeni yüzyılına yeni girmiyor, bir önceki yüzyılın vermiş olduğu enerji ve kazanımlarla giriyor. 81 milyon için, Türkiye için, Türkiye’den umudu olan mazlum ülkeler için savunma sanayinde birçok kazanımlarımız var. Bu umutlar ve kazanımlar maalesef bazı güruhların, bazı cenahların zoruna gidiyor. Biz isteriz ki; nasıl insan ve parti ayırt etmeksizin hizmet etmişsek yeni yüzyılda iddiası olanlar aynı birleştirici güç ve duyguyla hareket etsinler” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN SON 20 YILINDAKİ KAZANIMLARINDAN RAHATSIZ OLANLAR VAR”

Makas konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin son 20 yılındaki kazanımlarından rahatsız olanlar var. Bu zihniyet inanıyoruz ki kendisine çeki düzen verir. Bizler milletvekilleri ve bakanlarımızla insan ayırt etmeksizin, yeni dönemde de inşallah hizmet etmeye devam edeceğiz. Her gün kapı kapı geziyoruz, hangi kapı AKP’lidir hangisi değildir diye bakmıyoruz. Gönül çemberimize bir tane daha koymaya çalışıyoruz. Bu bizim zenginliğimizdir ve bundan vazgeçmeyeceğiz. Şu anda ülkemizde alışık olmadığımız bir konjektür ile karşı karşıyayız. Bir tarafta dünya liderimiz diğer yanda 7’li masa var.”

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA SÖZ VERİYORUZ”

20 yıl boyunca yapılan hizmetleri hatırlatan Naim Makas; “5 yıllık süre içerisinde Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’nun şehrimizin kazanımları için nasıl çalıştıklarını çok iyi biliyoruz. 5 yıllık sürecin yeni dönemde de devam edeceğinden şüphemiz yok. Tekrardan Çanakkale’ye hizmet edecek ruh devam edecektir. Seçim sürecinde yine Çanakkale’de sahada çalışmalarıyla destek olacak. Çanakkale kadroları olarak vekil adaylarımızla hizmeti kendimize borç biliyor gece gündüz çalışmaya söz veriyoruz. Seçimden sonra ilçelerimize gelen yatırımları takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

“ÇANAKKALE VE TÜRK SİYASETİNE DAMGA VURACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Halil Zahit Mert kendi özgeçmişini katılımcılara aktardıktan sonra yaptığı konuşmasının devamında; “1993 yılında başladığım siyaset yaşamında şuanda partimin layık görmesi ile gurur duyduğum partimin dördüncü sıradan vekil adayı oldum. Bu yeniden şahlanış döneminde Çanakkale ve Türk siyasetine damga vuracağımıza inanıyorum” dedi.

AK Parti üçüncü sıra adyaı Nazım Hikmet Keskiner, özgeçmişini anlattıktan sonra “İnşallah yeni dönemde de partimize hizmet etmeye devam edeceğiz” diyerek 14 Mayıs seçimlerinden zaferle çıkacaklarını belirti.

AK PARTİ BİR VEFA HAREKETİDİR” 

CHP'de kadın kolları seçimi yapıldı CHP'de kadın kolları seçimi yapıldı

AK Parti ikinci sıra Milletvekili Adayı Jülide İskendeoğlu da yaptığı konuşmasında, “21 yıldır bu teşkilatın içerisinde Çanakkale’nin her sokağında, her ilçesinde her sokağında siyaset yapmış, bir kardeşinizim. Önce Çanakkale’ye aşık oldum, sonra eşime. Bu sokaklarda yıllarca esnaflık yaptım. AK Parti olarak gençler için yaptıklarımızla damga vurduk. SİHA’larımız ile İHA’larımızla çok şeyler yaptık. 2015 yılında ilk kez aday adayı oldum, üçüncü seferde ise vekil seçildim. Şimdi Ayhan ağabeyim ile birlikte adayız. Bizim için en önemli olan şey bu davanın neferlerinin mecliste olmasıdır. 23 aday adayı ile yola çıktık, 4 kişiye nasip olduk. Bugün bu görev bizlere verilmemiş olsaydı bile davamız uğruna çalışmaya devam edecektik. AK Parti bir vefa hareketidir. Bazen ailemizi ihmal etsek de ülkemizin geleceği için çalışmaya devam ettik. Bülent Turan’ın desteği ile ikinci sıradan vekil seçildim. 5 yıl boyunca vekillik yaptım, Cumhuriyet tarihinin en uzun döneminde görev alan vekillerden biriyim. Birçok yasa ve kanun çıkarttık. Aynı 21 yıl boyunca olduğu gibi, bizden önceki tüm vekillerimizi de saygı ve minnetle anılmak istiyorum. Onların başlattığı birçok işin bitirilmesi ve açılışını yapmak bize nasip oldu” dedi.

“BAHARIN GELMESİYLE ÇİÇEĞİN AÇMASIYLA BİTECEK BİR HAREKET DEĞİL”

Millet İttifakının seçim sloganına atıf yapan İskenderoğlu, AK Parti hareketi için; “Bu öyle söylendiği baharın gelmesiyle çiçeğin açmasıyla bitecek bir hareket değildir. Lider ve teşkilat iş başında belli olur. Bizim liderimiz dünyaya damga vurmuş, marka olmuş bir liderimiz var. 50 yıl sonra Çanakkale’den bir kadın vekil olmak bana nasip oldu. Birçok kadına nasip olmayan bir gurur bana nasip oldu. Çanakkale’nin kadınlarını mecliste temsil etmekten büyük onur duydum. Bir kadın vekil olarak AK Partinin kadınlara verdiği değeri göstermektedir. Pandemi, savaşlar, emtia krizler, tüm dünyanın uğraştığı ekonomik krizlerle 5 yıl boyunca mücadele ettik, 1915 Çanakkale Köprüsü aksamadı, ilçelerde OSB planlarımızı yaptık, Ayvacık- Küçükkuyu tünellerini bitirdik. Henüz tamamlanmamış birçok projemiz devam ediyor” dedi.

“20 YILDA HAYAL EDEMEYECEKLERE İMZA ATTIK”

AK Partinin yaptığı hizmetlere dikkat çeken İskenderoğlu; “Çanakkale’nin toprağı ne kadar değerli ise; tarihimiz de son derece önemli. Şu anda Çanakkale’nin önemli ören yerlerinde kazılar devam ediyor. Bizim topraklarımızda Atatürk’ün ayak izleri, Aristoles’in ayak izleri, Fatih Sultan Mehmet’in ayak izleri Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmetleri var. Hiçbir ayrımcılık gözetmeden tüm belediyelerine kadar, Bülent Turan vekilimiz ile birlikte hepimizin emeği var. Kadın vekil olmanın ayrıcalığı ile kadın kooperatiflerine pozitif ayrımcılık gösterdiğimi gizleyemeyeceğim. 5 yıllık yatırımlarımızın içerisinde bazıların 20 yılda hayal edemeyecekleri işlere imza attık. Çanakkale gelişime ve istikrara oy vererek. 14 Mayıs’ta yaşadığımız o büyük afetten sonra seçimleri bir an önce seçimi bir kenara bırakıp deprem yaralarını sarmak, yola çıkmak istiyoruz. Yıkım ekibi ile yapım ekibinin ne olduğunu anlayacak kadar Çanakkaleli hemşerilerimiz sağduyuludur” dedi.

“TOPLU İĞNE ÜRETEMEYEN ÜLKEDEN İHA VE SİHA ÜRETEN ÜLKE HALİNE GELDİK”

AK Parti birinci sıra Milletvekili Adayı Ayhan Gider ise, “Cumhuriyet’imizin 100’ncü yılını idrak ettiğimizi Cumhuriyet çok güçlü bir mücadele ve zor şartlarda kurulmuş bir rejimdir. Milli birlik anlamında da destansı bir mücadelenin örneğidir. Başta Atatürk olmak üzere emeği geçen tüm herkesi uzunlarınızda saygı ile selamlıyoruz. Cumhuriyetimiz maalesef son 1 yüzyılda maalesef birçok zorluğu aşamadı. Toplu iğne üretemeyen bir ülkede İHA ve SİHA üretimine kadar geldiysek. Rahmetli Özal devlet millet içindir dedi, halen ne olduğunu bilmiyoruz. Millet tarafından kurulan bir hareket var AKP lideri Erdoğan. Ülkemizi 20 yıl boyunca durmak yok yola devam diyerek ülkemizi zenginleştirdi, güçlendirdi ama bunları kolayca yapamadı. Bu saldırılar bizim çalışma azmimize, mücadelemize engel olamadı. İktidardaki bir partiye kapatma davası açılmasına, meclisin bombalanmasına kadar, akla hayale gelmeyecek iftiralar karşısında hangi lideri koysanız yıkılırdı. Erdoğan bir Allah bir de millete güvendi. İkisi de Erdoğan’ı yalnız bırakmadı. Yurt içi ve yurtdışı emperyallerin saldırıları halen bitmedi” dedi.

“14 MAYIS AKŞAMI İPİ GÖĞÜSLEYEN BİZ OLACAĞIZ”

14 Mayıs akşamı hem ülke genelinde hem de Çanakkale’de birinci parti olacakları iddiasında bulunan Ayhan Gider konuşmasına şu sözlerle son verdi; “TOGG çıkana kadar her gün başka şey söylediler, şimdi başka şeyler söylüyorlar. Doğalgaz konusunda da aynı şekilde. Dünyadaki hiçbir emperyalist güç, teknoloji e enerji savaşlarının yaşandığı günümüzde bize saldırmaktan vazgeçmez. Ayasofya’nın açılması bile bize nasip olmuşsa bu kolayca tarif edilecek bir şey değildir. Kuruluşundan bu yana ülkemiz ve yöneticilerinin nasıl saldırılar altında olduğunu çok iyi biliyoruz. 20 yılda ülkemizi ne kadar yükseltmiş olsak da bunu yeterli görmüyoruz. Türkiye yüzyılı kimlik siyaseti yerine birlik siyasetidir. İnkar yerine kucaklamadır. Çanakkaleli olarak yaptığımız yatırımlar saymakla bitiremeyiz. Köprü ve tünel hizmetleri 50 yıllık yapılan tüm icraatlardan fazla tutar. Vatandaşımızın talebi ne ise başımızın tacı olduğunu biliyor. Bu vatan bizim, hepimizin. Bu bayrak ve devlet hepimizin. Bu anlamda; tek tek tüm vatandaşlarımızla görüşeceğiz.  Sıkılmadık el, bakılmadık göz bırakmayacağız. Bu dönemde hiç birimizin küs olma özgürlüğü yoktur. Bu memleket büyük ve kıymetlidir. Bundan dolayı durmayacak koşacağız. 14 Mayıs akşamı ipi göğüsleyen biz olacağız. Çanakkale’de AK Parti’nin birinci parti olduğunu yine 14 Mayıs akşamı ilan edeceğiz.”

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç