Biga Belediyesi’nde başkan yardımcısı atandı Biga Belediyesi’nde başkan yardımcısı atandı
Yenice Kaymakamlığı, ilçeye bağlı Hacılar, Yeniköy ve Yağdıran köylerinin 14 gün süreyle karantinaya alındığını açıkladı. Karantina nedeniyle 3 köyün girişinde jandarma tarafından önlem alındı.
Umuma açık her yerde en fazla 2'şer kişinin olmasına, sosyal mesafeye dikkat edilmesine, uymayanlara ise tespit edildiğinde jandarma tarafından cezai işlem uygulanmasına karar verildi. Karantinaya alınan 3 köyde, hastalığın bulaşma riskini artıracağı değerlendirilen açıklamada, düğün salonu, lokanta, kafe, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, dernek lokalleri, toplu olarak her türlü kültürel ve sosyal etkinlik faaliyetlerinin yapıldığı tesislerin faaliyetlerinin durdurulduğu, toplu ibadetlerin de 14 gün süreyle ertelendiği bildirildi.
Son günlerde artan Covid-19 vakalarıyla anılan Çanakkale'de aynı gün bir köy daha karantinaya alındı. Çanakkale'nin Çan ilçesine bağlı Dondurma köyünün, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındığı duyuruldu.
Kaymakam Mustafa Gürdal başkanlığında toplanan Çan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından, çok sayıda kişide pozitif vaka tespit edilen Dondurma köyü, 14 gün süreyle karantinaya alındı. Karantina süresi boyunca, alınan kararlara uymayanlar hakkında idari işlem yapılacak.

Editör: TE Bilisim