Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni ile birlikte Biga'da görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Biga'da devam eden kar yağışı ile ilgili soruları da yanıtlayan Kaymakam Dolu, 20 köy yolunun yoğun kar yağışlarından etkilendiğini, çalışmaların ise devam ettiğini ifade etti.

Kahvaltıya Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Ferah, Biga İl Genel Meclis Üyesi Bülent Korkmaz ile Tokatkırı Köyü Muhtarı Kadir Tül ile basın mensupları katıldılar.

"YOL AÇMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR"

Kapalı köy yollarında çalışmaların devam ettiğini dile getiren Kaymakam Dolu; "20'ye yakın köyde köy yollarımız kapalı ama arkadaşlarımız çalışıyor. 7/24 çalışıyoruz. Dün gece de her ihtimale karşı şantiyemiz açıktı. Nöbetçi arkadaşlarımız vardı. Şu anda da tüm arkadaşlarımız sahada çalışıyorlar. Aynı zamanda özellikle Balıklıçeşme'den sonraki arada da yoğun kar yağışı nedeniyle kısmen de olsa aksamalar var. Karayolları ekipleri de o bölgede çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah kısa sürede kapanan tüm köy yollarımızı açmış olacağız. Şu anda özel idare ekiplerimiz kapanan köy yollarında çalışma yapıyorlar" dedi.

"DİKKATLİ OLUNMASI GEREKİYOR"

Yoğun kar yağışı nedeniyle araç sürücülerinin dikkatli olmaları gerektiği ve gerekli tedbirleri almaları uyarısında bulunan Kaymakam Dolu; "Dikkatli olunması olunması gereken bir zaman. Yoğun kar yağışı var. Özellikle ben burada sürücülerimizi de uyarıyorum. Mutlaka kış lastiği takmamışlarsa taksınlar. Zincir gerektiren noktalarda zincirlerini takmaları gerekiyor. Bir aracın yolda kalması, özellikle büyük araçsa, bütün sürücüleri etkiliyor. Bütün trafiği etkiliyor. Aynı zamanda can güvenliği açısından da önemli"

"DAHA ÇOK YUKARI KESİMLERDE..."

Kar yağışı beklentisinin bugün devam ettiğini dile getiren Kaymakam Dolu; "Bugün kar yağışının devam edeceği beklentisi var. Biz de sizlerle ivedilikle paylaşıyoruz son kararları ve durumları. Daha çok yukarı kesimlerde sıkıntı var. Dağ köylerinde. Ramazanlar, Ahmetler gibi. Ya da Sarnıç, Yolindi gibi. Yukarı kesimlerde yoğun kar yağışı var. Bu bölgede uzun süre yollarımız kapalı kalmaz. Ekiplerimiz farklı istikametlerde çalışmaya devam ediyor" dedi.

"HENÜZ TATİL KARARI YOK"

Okulların Perşembe günü tatil olup olmayacağı ile ilgili soruyu da yanıtlayan Kaymakam Dolu; "Şu an için okullarla ilgili bir şey yok. Meteroloji'den gelen bilgileri dikkate alıyoruz. Akşamüstü karar veririz bu konuda. Bu şekilde yağarsa olabilir ama şu an için böyle bir kararımız yok" dedi.

KAYMAKAM DOLU, GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili de konuşan Biga Kaymakamı Erdinç Dolu; "Hepinize yürekten teşekkür ediyorum geldiğiniz için. Malumunuz aynı zamanda idareciler günü, bizim günümüz. Ama en çok sizin gününüz. Hem gününüzü kutluyorum, hem de teşekkür ediyorum. Hem sizler gazeteciler olarak, hem bizler kamunun temsilcileri olarak aynı noktada buluşuyoruz. Ortak noktamız var. Vatandaşımızı bilgilendirme ve hizmetleri ulaştırma noktasında, varsa sıkıntılarını, sorunlarını çözme noktasında aynı noktada buluşuyoruz. Teşekkür ediyorum. Çünkü sizlerle samimi bir şekilde, iletişim kanallarını açık tutarak çalıştığımızı düşünüyorum. Tamamen art niyetsiz, içten ve kesinlikle ne sizler ne de bizler ötekileştirmeden faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Ufak tefek yol kazası olsa da iyi bir şekilde gittiğini düşünüyorum. İnşallah sizler de meslek hayatınızda nice nice güzel anlar yaşarsınız. Mesleğini samimi ve objektif bir şekilde yapan sizler, bizler yani kamu için olmazsa olmazsınız. Sizler aracılığıyla sorunların çözüm noktasında gerek kırsalda, gerekse merkezde görev üstleniyoruz. Bu vesileyle sizlerin gazeteciler gününüzü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

gazetecilergünü4

gazetecilergünü3

Kan donduran ifade: “Ölsün diye hastaneye götürmedim” Kan donduran ifade: “Ölsün diye hastaneye götürmedim”

gazetecilergünü2

Editör: Ahmet Tunç