Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası genel sekreteri Mesut Çalışkan görevini Kıvanç Altındiş´e devretti. Oda hizmet binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sait Tanur, 34 yıllık hizmetlerinden dolayı Çalışkan´a plaket takdim etti. Devir teslim sırasında Mesut Çalışkan'ın duygulandığı gözlendi.

Biga Şoförler Odası’nın emektar Genel Sekreteri Mesut çalışkan 34 yıl emek verdiği Biga Şoförler Odası’nın Genel Sekreterliğine veda etti. Oda’da başarılı projeler ve çalışmalara imza atılan, 34 yılın değerlendirildiği plaket törenine Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur emektar Genel Sekreter Mesut Çalışkan ve oda yönetimi katıldı.

Biga Şoför ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, 34 Yıl Odaya hizmet veren Genel Sekreter Mesut Çalışkan’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Emektar genel sekreter başarılı geçen 34 yıl ardından plaket ile uğurlandı.

4d02f9a4-2705-4c0a-8de4-28b532b8577c

“BAŞLANGIÇLAR HEYECANLI BİTİŞLER HÜZÜNLÜ OLUYOR…”

Plaket töreninde konuşan Biga Şoför ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, “Uzun zamandan beri bir aradayız. 34-35 yıldan beri bizim mesleki odamızda görev yapan, bilgisini birikimini ve dertlerini yeri geldiğinde paylaşan, emeklilik hayatına başlayan Mesut Çalışkan abimizin çok emeği var. Mesut abimizi 1989 yılında oda genel sekreteri olarak göreve başladı. 2018 yılında biz göreve geldiğimizde emeklilik hak etmişti. Emekli olacağını ifade etti. Deneyimli ve tecrübeli bir genel sekretere ihtiyacımız olduğundan göreve devam ettirdik. Tabii ki de göreve devam etmesi esnasında yerine bir cevher yetişmesi lazımdı. Görevi üstlenecek çalışanımıza ihtiyacımız vardı. Onu da hep beraber yönetim kurulu ve çalışma arkadaşlarımızla beraber aldık. Genç arkadaşımız göreve yetişti. Mesut Bey'de bundan sonra görevi layıkıyla yapacağına inançlı olduğunu ifade etti.  Yoruldum başkanım artık yolumuzu ayırabiliriz dedi. Başlangıçlar heyecanlı bitişler hüzünlü oluyor. Maalesef muhakkak ki bir ayrılık yaşam süresinde maalesef var. Yaşam boyunca insanlar bile bu dünyadan öbür dünyaya intikal ediyor. Ayrılık çıkıyor. Biz bu zamana kadar göstermiş olduğu bilgi birikimi ve her şeyinden ötürü Mesut abimize sizlerin de huzurunda Biga esnafının Biga halkının ve üyelerimizin önderliğinde bir kez daha teşekkür ediyorum. Bundan sonraki emeklilik hayatında sağlıklı, sıhhatli uzun ömürler geçirmesini diliyorum” dedi.

daafe38b-b06b-4669-b5ae-3f8f84c218cb

Belediye duyurdu: Kullanıma düzen geliyor... Belediye duyurdu: Kullanıma düzen geliyor...

“HEP BİR ADIM ÖNE GİDEN BİGA ŞOFÖRLER ODASI”

34 yıllık çalışma hayatını değerlendiren ve oda yönetimine teşekkür eden emektar sekreter Mesut Çalışkan; “1989 yılının Şubat ayında burada göreve başladım. Sabri Kurt başkanımla birlikte başladım. Allah razı olsun onun tecrübelerinden çok şey öğrendim. Büyüdük geliştik sonra Yusuf Kırbaş başkanımla devam ettik. Sait başkanımla noktayı koyduk. Hepsinden Allah razı olsun. Biz bilgilerimizi beraber paylaştık. Başkanımızla, yönetimimizle, denetimimizle… Onların tecrübelerinden biz faydalandık, bizim bilgilerimizden onlar faydalandı ve bugünlere geldik. Bizi mutlu eden, umutlu eden geleceği güzel bakan Biga Şoför esnafının iyi bakması lazım, Çanakkale bölgesinde değil Türkiye'de ileri giden hep bir adım öne giden Biga Şoförler Odasıdır. Her bir günü her bir yılı bir adım önünde olmuştur. Tekrar hepsine teşekkür ediyorum. Genç kardeşim bilgi ile birikimiyle beni geçecektir. Bizden aldığı el ile bundan sonraki dönemde başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile o da sadakat içinde sabır içinde aşkla çalışıp 35 yılı ileriye götürsün. 35 yıl sonra onu da böyle güzelce uğurlasınlar inşallah” ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)

759d1fb6-07ab-4e5b-b190-0c1718d3c082

Editör: Ahmet Tunç