Türkiye’nin her yerinden gelen birbirinden lezzetli memleket gazozlarının satılacağı, gazoz çeşitleri arasında yok yok. 7’den 70’e herkese hitap edecek olan bu gazozlar kimilerini çocukluğuna götürürken kimilerini şaşırtacak. 

Yemeksepeti uygulaması olan Banabi'nin ortaklarından da olan Bigalı girişimci Mustafa Uzer, geçtiğimiz aylarda Çiçeklidede'ye Çiğköfteci Ömer Usta'yı getirmişti. Şimdi de Muammer Aksoy Caddesi üzerinde eski karakol yanına Çiğköfteci Ömer Usta ve Bigazozz markasını birleştirerek 80'lerin market konseptine yakın işyerinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Bigaspor Başkanı İbrahim Küçük, Bigasporlu yöneticiler, komşu esnaflar ve davetliler katıldılar.

Çiğköftenin yanısıra patlayan kolonyalar, leblebi tozları, kıstırma lokumlar, leblebi çeşitleri ve 90 çeşit yerli gazozla 80'lerin market konseptini yakalayan Bigazoz, Sakarya Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi'nde açıldı.

Bigaspor yönetiminde de yer alan Mustafa Üzer, açılışla ilgili Medya Lokum'a yaptığı açıklamada; "Açılışımıza katılan, çiçek gönderen herkese teşekkür ediyorum. Açıkçası 80'lerin marketlerine benzer bir konsepti hayata geçirdik. 90 çeşit gazozumuz var. Çanakkale'den Aynalı Çarşı gazozu da bunlar arasında. Patlayan kolonyalar, leblebi tozları, çeşit çeşit leblebiler, kıstırma lokum... Portakallı, zencefilli, hurmalı, kahveli, çikolatalı, Hindistan cevizli, ananaslı, karpuzlu, mangolu, elmalı, limonlu, mandalinalı, armutlu, narlı gibi birçok çeşidimizle hizmet vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Açılış kurdelasını Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Bigaspor Başkanı İbrahim Küçük, işletmeciler Mustafa Üzer, Cemal Üzer ve Sakin Gül, hep birlikte gerçekleştirdiler.

Açılış sonrası misafirlere gazoz, leblebi tozu, kıstırma lokum ikram edildi.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

yuoşp

tykıolmnb

Biga iş dünyası, Teknopark yönetimi ile buluştu Biga iş dünyası, Teknopark yönetimi ile buluştu

sgdhgu

rtetyj

kjgf

ıtyuoış

hkmulytgbn

hjxcfhnh

ertrtıöm

cvbjlhnmş

Editör: Ahmet Tunç