Biga Ticaret ve Sanayi Odası'nın meslek komiteleri çalışmalarını sürdürüyor. 8'nci Grup olan Dayanıklı Tüketim Malları, Mobilya ve Elektrikli Ev Aletleri Ticareti Meslek Komitesi, Komite Başkanı İnci Bayram başkanlığında toplandı. Toplantıya Komite Başkan Yardımcısı Hüseyin Keçeci, komite üyesi de olan Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl ile Biga TSO Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Başarır da katıldı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleşen toplantıda; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü gerçekleştirilecek programla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. 8 Mart programının içeriği ve niteliği planlandı. Kredi Garanti Fonu kredileriyle ilgili Biga TSO üyelerinin bilgilendirilmesi gerekliliği vurgulandı.

Brandverse Awards’tan DOĞTAŞ’a Ödül Brandverse Awards’tan DOĞTAŞ’a Ödül

Komite Başkanı İnci Bayram kredilerle ilgili; "Yatırım yapmayı planlayan KOBİ ve KOBİ dışı tüm işletmelerin yararlanabileceği Yatırım Destek Paketi’nde işletme kredilerinin vadesi asgari 6 ay, anapara ödemesiz dönemi en fazla 1 yıl olmak üzere azami 5 yıldır. Yatırım kredilerinin vadesi asgari 6 ay, anapara ödemesiz dönemi en fazla 3 yıl olmak üzere azami 10 yıldır. Bu kredinin detaylarını da üyelerimize anlatmamız gerekiyor. Bununla ilgili gerekli planlamaları ve ziyaretleri yapacağız" ifadelerini kullandı.

Biga TSO üyelerinin nace kodu kontrollerinde nelere dikkat etmeleri gerektiğinin anlatılması, SGK destekleri konusunda üyelerin bilgilendirilmesi, Nisan ayında yapılacak meclis toplantısı ile ilgili gündem değerlendirmesi de toplantıda görüşülen konular arasında yer aldı.

Öte yandan Biga TSO üyelerine yönelik gerçekleştirilecek 'Değişen ekonomik dengeler ile birlikte yeni sisteme uyumlu ticaret yapabilme yeteneği' konusunda mesleki alanda deneyimli profesyonel bir konuğun davet edileceği destek eğitimleri ile ilgili de planlama yapıldı.

Editör: Ahmet Tunç