Ak Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici'nin bir süredir iş yoğunluğunu gerekçe göstererek istifa ettiği kamuoyunda konuşuluyordu. Hasan Sepici bugün yayınladığı yazılı açıklama ile istifa ettiğini duyurdu.
Başkan Sepici'nin iş yoğunluğunu gerekçe göstermesine rağmen, belediye yönetimi ve Ak Parti grup Başkanvekili Bülent Turan ile arasında yaşanan uyumsuzluğun istifaya neden olduğu iddia edildi. Önümüzdeki süreçte kimin ilçe başkanlığına aday gösterileceği merak edilirken; Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Naim  Makas da istifayı doğruladı. Mustafa Ovalı, Nihat Borazan, Erkan Yaşar'ın isimleri ilçe başkanı olarak isimleri geçiyor. Önümüzdeki süreçte kimin aday olacağı merakla bekleniyor. Başkan Sepici'nin istifasının Biga Tarım ve Hayvancılık Fuarı öncesi Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ziyareti öncesi gerçekleşmesi ise çok sayıda dedikodunun dolaşmasına neden oldu.
Sepici yaptığı açıklamada; "Kıymetli Hemşehrilerim, Kuruluşundan bu yana birçok kademesinde görev aldığım, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde ait olduğum bu kutlu davanın bir ferdi olmaktan her daim gurur ve onur duydum. Geçtiğimiz yıl Genel Merkezimiz ve teşkilatımızın teveccühü ile AK Parti Biga İlçe Başkanlığı görevi şahsıma teslim edildi. Oluşturduğumuz Yönetim Kurulumuz ile bir yılı aşkın süredir Partimiz, Bigamız ve hemşehrilerimiz için çalışıyoruz. Bu geçen süre zarfında Biga Teşkilatımızın 20 yıldır kullandığı Parti binasını yenilemek, Partimize ait 3 katlı bir binayı kazandırmak bizlere nasip oldu. Yıllar boyunca Gençlerimizin, Kadın Kollarımızın ve Partimize gönül vermiş herkesin konforlu bir şekilde kullanacağı çalışmaların rahatça yapılacağı yeni Parti binamız kısa sürede tamamlanarak hizmete başlayacak. göreve geldiğim günden bugüne seçilmiş yerel yöneticilerimiz ile teşkilatımız arasında uyumlu bir çalışma ortamı oluşturarak başarılı çalışmalar gerçekleştirmeleri için uygun zemini oluşturduk. Her zaman hemşehrilerimizin dertlerine çözüm olan bir siyasi model ile onların yanında olmak en büyük hedefimiz oldu. Ancak geldiğimiz noktada işlerimizin yoğunluğu sebebiyle bir görev değişikliği kararı almış bulunmaktayız. Gururla Yürütmekte olduğum AK Parti Biga İlçe Başkanlığı görevini sonlandırıyorum. geldiğim günden bu güne "Ben" değil "Biz" diyerek AK Partimize yakışır şekilde hizmet eden tüm ekip arkadaşlarıma ve görev aldığımız süreçte birlikte yol yürüdüğümüz teşkilatımızın kıymetli mensuplarına teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çıktığımız bu kutlu yolda AK Partimiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Kıymetli hemşehrilerimi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, şükranlarımı sunuyorum. Sağlıcakla kalın, Birlik ve Beraberliğiniz daim olsun.. Allah'a emanet olun..." ifadelerini kullandı.
Başkan Sepici'nin yerine kimin görevlendirileceği merak konusu oldu.