Biga'da kan donduran cinayet! Biga'da kan donduran cinayet!

Sarıkaya Köyü sınırlarında Orman Harekat Merkezi yakınındaki atıl alan, MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya'nın girişimleriyle hatıra ormanı haline getiriliyor. Hatıra ormanı içinde 2 bin adet fidandan oluşacak orman fidanlığı, bisiklet yolları, yürüyüş parkuru ve spor ekipmanlarının yer alacak.

Hatıra ormanının tahsisi MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya'nın talebiyle gerçekleşirken, Biga Orman İşletme Müdürlüğü tarafından resmi işlemler tamamlandı. Alanın bağışlanması ile ilgili gerekli olan bedel de MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya tarafından yatırıldı. Çalışmalar Şubat ayının ikinci haftası başladı.

Alparslan Türkeş adını taşıması planlanan hatıra ormanının 4 Nisan 2022 tarihinde açılması planlanıyor.

a1f13f2a-cb0d-4949-926b-d270a9795b84-3

Konuyla ilgili MHP Biga İlçe Başkanlığı'ndan bir açıklama yapıldı.

Biga'da halkın nefes alacağı bir hatıra ormanı eksikliğinin olduğunu dile getirilen açıklamada; "Çevrecilik milliyetçiliktir, şiarıyla hareket ederek Biga’mızın, mevcut yeşil alanların korunması ve daha fazla nefes alanı kazandırılması gerekmektedir. Biga halkımızın hafta sonu rahat nefes alacağı, aileleri ile sağlıklı ve huzurlu şekilde vakit geçirecekleri, yeşil ve sosyal bir alanın gerçekleştirilmesini hedefleyen, bu çalışmanın, marjinal değerinin yüksek olacağı kesin ve açıktır. Hazırlıkların akabinde, 4Nisan 2022 tarihinde açılışı planlanan Hatıra ormanımız, MHP Kurucu Genel Başkanımız Merhum Alparslan Türkeş’in adını taşıyacak ve nesiller boyu yaşatacaktır. İlçemizde merhum Başbuğumuz’a ait mevcut bir sokak, cadde, park ismi olmaması sebebiyle bu husus bizler için ayrıca ve hassasiyetle önem arz etmektedir. Bizlerden desteklerini esirgemeyen MHP Genel Başkan Yardımcımız ve Ankara Milletvekilimiz Sn. Yaşar Yıldırım’a, MHP Çanakkale İl Başkanımız Sn. Ali Tuğrul Yıldırım’a, MHP Biga İlçe Yönetim Kurulu üyelerimize, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Sn. Enver Demirci’ye, İlçe Müdürü Sn. İhsan Tunç’a, Orman İşletme Şefi Sn. Alper Erol’a, Bigamız'da desteklerini esirgemeyen tüm ülkücü harekete ve özellikle çalışmanın mihmandarı MHP Biga İlçe Başkanımız Sn. Salih Altınkaya’ ya emekleri için çok teşekkür ederiz" ifadeleri kullanıldı.

2bb4d07c-5f71-4df5-b041-173b953e6f06-1

Editör: Ahmet Tunç