Şadan Doğan: Büyük projeler hayata geçecek Şadan Doğan: Büyük projeler hayata geçecek

Paris İklim Zirvesini imzalayan Türkiye, bu önemli organizasyonun ardından en geniş çaplı bir sürece Eko İklim Zirvesi ile Ankara'da ev sahipliği yapıyor. Devlet Organları ve Ankara Ticaret Odası destekleri ile 30-31 Mart tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek Eko İklim zirvesi ATO Fuar Merkezinde kapılarını açtı.

Zirve kapsamında çok sayıda yabancı eski Devlet Başkanı, Cumhurbaşkanı ve Başbakan düzeyinde misafirin yanısıra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milletvekilleri, TOBB Başkanı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, Büyukşehir Belediye Başkanları, Sanayi ve Ticaret Odaları temsilcileri, OSB Başkan ve yöneticileri bürokratlar ve STK'lar ile iş dünyası temsilcileri, yabancı ve yerli basın yayın organlarında ve medya kuruluşları yoğun ilgi gösterdi.

İki gün boyunca çok sayıda oturumun gerçekleştirileceği eko İklim zirvesinde çevre ve İklim temalı onlarca değerli standlar kuruldu. Zirvede ekonomi ve İklim değişikliği ekseninde değerli uzman isimler kendilerine ait saat dilimlerinde dünyaya önemli mesajlar verecekler.

TİMBİR (Türk İnternet Medyası Birliği) tarafından medya planlaması gerçekleştirilen Eko İklim Zirvesinde çok sayıda kamu ve özel kurum, kuruluş ve STK stantlarında ekonomi ve iklim temalı çalışmaları sergileniyor. Zirvenin ikinci gününde Çanakkaleli iş adamı Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan da bir konuşma yapacak.

Editör: Ahmet Tunç