Faili Meçhul Cinayet 10 Yıl Sonra Aydınlandı Faili Meçhul Cinayet 10 Yıl Sonra Aydınlandı
Çanakkale'de her geçen dakika etkisini arttıran kar yağışı yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Günlerdir yapılan uyarılara rağmen kar yağışına hazırlıksız yakalanan araç sürücüleri yollarda kaldı.
Çanakkale-Bursa karayolunun, Çanakkale 15 Temmuz Demokrasi Otogarı mevkiinde yolda biriken kar nedeniyle özellikle zincir ve kar lastiği bulunmayan araçlar ilerleyemedi. Yolda kalan bazı sürücüler, araçlarının lastiklerine zincir takmaya çalıştı. Bazı sürücülerin yardımına ise diğer araçların sürücüleri çekme halatı bağlayarak yetişti. Karayolları ekipleri ise, Çanakkale'den Biga ilçesine kadar karayolunda sürekli kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor. Ayrıca, Çanakkale-Biga karayolu, yoğun tipi nedeniyle 13.00-16.00 saatleri arasında TIR'lara kapatıldı. TIR'lar, bu süre içerisinde uygun noktalarda bekletiliyor.
YÜZYÜZE EĞİTİM BİR GÜN ERTELENDİ
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 15 Şubat Pazartesi günü bazı okullarda başlayacak olan yüz yüze eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. Buna göre; Çanakkale'de yüz yüze eğitim 16 Şubat Salı günü başlayacak. Ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan engelli personel ile hamile personel de, yarın idari izinli sayılacak.
KAMU KURUMLARI TEYAKKUZDA..
Kar yağışı nedeniyle Çanakkale il genelinde hemen hemen her kurum teyakkuz halinde. İl özel İdaresine bağlı ekipler ilçeler ve köyler arasındaki ulaşımın aksamaması için aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Merkez ve ilçe belediyelerine bağlı ekiplerde kar yağışı nedeniyle düzenli olarak tuzlamaçalışması gerçekleştirip ana arterlerde trafiğin aksamaması için küreme çalışmaları yürütüyor.
(Haber Merkezi)
Editör: TE Bilisim