Çanakkale Valiliği'nden bugün yapılan uyarıya göre; bölgemiz aşırı soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne bağlı 2'nci Bölge Müdürlüğü'nden alınan verilere göre; Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı havanın, 9 Mart Çarşamba gününden itibaren kuzey kesimlerde (Balıkesir ve Çanakkale), 10 Mart Perşembe gününden itibaren ise bölge genelinde etkili olması bekleniyor.

Bölgemiz genelinde aşırı soğuk hava koşulları önümüzdeki hafta başına kadar devam edecek. Bölge genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 8-10 derece altında seyredecek.

Bölgemizde görülecek yağışların 9 Mart Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren kuzey kesimlerde (Balıkesir ve Çanakkale) karla karışık yağmur ve yükseklerde kar yağışlı; 10 Mart Perşembe günü ise kuzey ve iç kesimlerde kar yağışlı şeklinde görülecek. Yağışların kıyı ve güney kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde görülmesi bekleniyor. Yağışlı havanın 11 Mart Cuma günü Kıyı Ege'den başlayarak 12 Mart Cumartesi günü bölgemizi tamamen terk edeceği tahmin ediliyor. Soğuk havanın ise etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Devir teslim yapıldı Devir teslim yapıldı

sfsdf