Kaymakam Dolu emekli öğretmenleri ziyaret etti Kaymakam Dolu emekli öğretmenleri ziyaret etti
Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, yoğun yağıştan dolayı zarar gören köylerde bir dizi incelemelerde bulundu. Kaymakam Dolu, bölgede meydana gelen yoğun yağıştan dolayı zarar gören köylerde inceleme yaptığını, bu köylerdeki yağıştan etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini belirtti.
Kaymakam Dolu, bölgede geçtiğimiz günlerde yaşanan yoğun yağıştan zarar gören köylerde inceleme ve yardım çalışmalarını başlattıklarını belirterek, “Geçtiğimiz gün öğle saatlerinden itibaren İlçemizde etkili olan yoğun yağıştan dolayı zarar gören köylerde İlçe Özel İdare Müdürü İsmail Satılmış ile birlikte incelemelerde bulunduk. Yoğun yağıştan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ileterek vatandaşlarımızın talep ve şikayetlerini dinledik” dedi.
Öte yandan Biga’nın Çeşmealtı, Gümüşçay, Danişment, Ağaköy ve Pekmezli köylerinde etkili olan şiddetli yağışta zarar gören tarım alanlarında hasar tespiti başladı.
Geçtiğimiz gün Çeşmealtı, Gümüşçay, Danişment, Ağaköy ve Pekmezli köylerinde ekili alanların etkilendiği aşırı yağışta ekili dikili alanlar, bazı hayvan barınakları ile tarlaların su altında kalmasıyla hasar meydana geldi. Şiddetli yağış sonrası İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ziraat Odası personeli ile birlikte zarar gören tarım alanlarında incelemelerde bulundu.
Ekipler tarafından yapılacak kesin hasar tespit çalışmalarının ardından, zarar gören tarım alanları için düzenlenecek raporlar, Tarım ve Orman Bakanlığı ile diğer ilgili kurumlara sunulacak.