AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Borazan, mesajında, milli iradeyi hedef alan 15 Temmuz hain darbe girişiminin, ihanete asla geçit vermeyen Türk milletinin cesareti ve kararlılığıyla başarısız olmasının 7. yılında şehitleri rahmetle, kahraman gazileri ise minnetle andığını belirtti.

AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan’ın mesajı şu şekilde:

"15 Temmuz akşamı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği, milletimizi illerimizin meydanlarına, havalimanlarına davet eden çağrısıyla caddeleri, sokakları doldurarak hainlerin tüm hesaplarını bozan milletimiz, yediden yetmişe, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle ihanetin önünde set olmuştur. Vatan sevdasıyla, bayrak aşkıyla bir olan yürekler, canları pahasına istiklalimizi, istikbalimizi, Cumhuriyetimizi, demokrasimizi savunmuş, 15 Temmuz darbecilerin en büyük mağlubiyeti, Ömer Halisdemirlerin, söz konusu vatan olunca hiç düşünmeden canından vazgeçen, vatan uğruna destan yazan aziz milletimizin ise zaferi olmuştur.

15 Temmuz gecesi; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en büyük dayanağının milli irade olduğunu gördük. Tüm darbe girişimlerinde ve o gece FETÖ Terör Örgütü’nün yok etmek istediği Milli İrade, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde; hakkını, hukukunu, devletini, Gazi Meclisi’ni canı pahasına korumuştur. İstiklâl ve istikbâline sahip çıkmıştır. Gözü dönmüş hainlere ‘dur’ demiş; yurduna alçakları uğratmayacağını bir kez daha ve en güçlü şekilde göstermiş; zulmün pençesine teslim olmayacağını haykırmıştır. Türk Milletinin cesareti; esarete karşı, vatan ve hürriyet aşkıyla Malazgirt’te, Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’nda nasıl ete kemiğe büründüyse, 15 Temmuz’da da öyle olmuştur. Bu milletin, varlık ve yokluk mücadelesinin en önemli halkalarından birini olan bu destansı direnişi unutturmamak bizim görevimizdir.

"Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz" "Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz"

Tankların, tüfeklerin, savaş uçaklarının karşısında Türk bayraklarıyla, çıplak elleri ile karşı koyan aziz milletimizin dirayeti ve cesareti Türk ve Dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır. Bu kahramanlık örneği asırlar boyunca da unutulmayacaktır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. 15 Temmuz akşamı meydanları boş bırakmayarak hainlere ve kalleş işbirlikçilerine meydanları dar eden, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, çocuğuyla adeta kurşunlara meydan okuyan aziz milletimize ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bağımsızlığı ve bütünlüğü için şehit olan ve kahraman gazilerimizi minnet, sevgi ve duayla anıyorum."

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç