Biga Kalafat yolu üzerinde faaliyete başlayan Bagg-Et Steakhouse, Restaurant ve Kasap’ın açılışı davetlilerin yoğun ilgisine sahne oldu. Açılışta Biga Belediyesi Başkan Vekili Mümin Kahraman ile işyeri sahibi veteriner hekim Gökhan Gür birer konuşma gerçekleştirdiler.

“BİGA ETİNİN EN GÜZEL ŞEKİLDE BURADA…”

Açılış konuşmasını Biga Belediyesi Başkan Vekili Mümin Kahraman gerçekleştirdi. Kahraman konuşmasında; “Bagg-Et Steakhouse, Restoran, Kasap’ın açılışına hoş geldiniz. Biga Belediye Başkanımız sayın Bülent Erdoğan’ı temsilen burada bulunmaktayım. Kendisinin kayınbiraderi rahmetli olduğundan dolayı programa katılamadı. Öncelikle selamını iletmek istiyorum. Güney Marmara’nın parlayan yıldızı diyoruz. Gönüllerin şehri diyoruz. Bigamız çığ gibi büyüyor. Bunun en tabii örneği, gördüğünüz gibi hızla işyerleri açılıyor. Şu anda gördüğüm kadarıyla güzel bir işyerinin açılışındayız. Bu işyerlerinin açılması şöyle kıymetli. Biz bunun belki de Bigalı olarak farkında değiliz. Ben İstanbul’a her gittiğimde inanın birçok noktada Biga etinin ne kadar önemli olduğunu görüyorum. Biga eti, Biga köftesi gerçekten o kadar kıymetli ki, bunu insan dışarı gittiğinde anlıyor. Ben burada da Biga etinin en güzel şekilde, en başarılı şekilde işlenip sergileneceğini, reklamının yapılacağını düşünüyorum. O kadar güzel bir işyeri açılmış. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA…”

İşletme sahibi veteriner hekim Gökhan Gür de açılışta yaptığı konuşmada; “Açılışımıza hepiniz hoş geldiniz. Çok meşhur olan Biga etimizi küçük dokunuşlar yaparak, iyi bir şekilde dinlendirerek, nezih bir ortamda halkımıza servis edebilmek için ailemizle beraber bir yola çıktık. İnşallah ailemize ve Bigamıza hayırlı olur. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu projenin oluşumunda katkı sunan mimar arkadaşımız İlayda Çetin Doğan’a çok teşekkür ediyorum. Büyük emekleri var. İsmin oluşmasında büyük emeği var. Bagg-Et ailemizin baş harflerinden oluşuyor. Bahar, Alya, Gülce ve Gökhan. Hepinize tekrar geldiğiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından okunan dua ile açılışa geçildi. Açılış kurdelası kesildikten sonra ise davetlilere ikramda bulunuldu.

İLGİ BÜYÜK

Bagg- Et, Sakarya Mahallesi Şehit Uzman Onbaşı Ulaş Açıkgöz Caddesi No: 76 Kalafat yolu üzerindeki adresinde hizmet vermeye başladı. İşinde uzman kadrosu, geniş ve yüksek tavan restoran bölümü, Biga etinin en kaliteli halinin sergilendiği kasap bölümü ve Biga etinin küçük dokunuşlarla en lezzetli halini aldığı steakhouse bölümü, kısa süre önce faaliyete başlayan Bagg-Et’i şimdiden tavsiye edilen restoranlar arasında Biga’da ilk sıraya taşımış gözüküyor.

(Haber: Ahmet Tunç)

20

19

18

17

16

15

14

13

12

11-1

10-1

9-1

8-2

7-2

6-2

5-3

4-3

Şadan Doğan: Büyük projeler hayata geçecek Şadan Doğan: Büyük projeler hayata geçecek

3-4

2-5

1-8

Editör: Ahmet Tunç