Balıkçılık sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcileri ile yapılan toplantıya AK Parti Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz katıldı.

Kamuda tasarruf paketi açıklandı Kamuda tasarruf paketi açıklandı

Burada balıkçıların sorunlarını dinleyen başkanlar ve milletvekilleri, balıkçılık ve su ürünleri sektöründeki sorunların araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla sunulan ortak önergelerin görüşülerek Meclis Araştırması açılmasının sektöre olumlu katkı sunacağı ifade edildi.

Meclis Araştırması açılmasının sektöre hayırlı olmasını belirten Turan, “Deniz sevdalılarımızın, tüm balıkçılarımızın derdi, bizim de derdimizdir. Komisyonumuz kurulsun, hızlı bir şekilde görev dağılımını yapsın. Ardından ilgililerimizle, balıkçılarımızla, akademisyenlerimizle görüşülüp, tüm dünya örneklerine bakılır. Somut adımlar, kitapçık halinde Meclisimize, hükümetimize önerilir. Çözüm adına önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Avlanmak kadar korumak da önemli, balıkçılığı büyüten de küçülten de bizleriz. Bizler koruruz, kollarız. Bu sektörü hep beraber büyüteceğiz” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç