Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, Ankara ziyaretinin ardından parti ilçe binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bu toplantı, aynı zamanda Başkan Borazan'ın göreve gelişinden sonra uzun bir aranın ardından Biga'daki basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği ilk toplantı olma özelliği de taşıyor. Başkan Borazan toplantıda Biga gündemine dair konuları değerlendirdi.

Ak Parti'nin satın alıp taşındığı yeni hizmet binasını gezdiren Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, daha sonra toplantı odasında basın mensuplarıyla kısa bir gündem değerlendirmesi yaptı. Ak Parti Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci, Ak Parti Tanıtım ve Medya Sorumlusu Hüseyin Keçeci, parti ilçe sekreteri Mehmet Yılmaz, Ak Parti Siyasi Hukuki İşler Başkanı Saim Bakar ve Teşkilat İşleri Başkan Yardımcısı Fatih Mumcu da Başkan Borazan'a eşlik ettiler.

CHP'den Gümüşçay'da sert tepki: Hakkımızı yedirmeyeceğiz! CHP'den Gümüşçay'da sert tepki: Hakkımızı yedirmeyeceğiz!

Parti binasının alımında ve düzenlenmesinde katkı sağlayanlara da teşekkür eden Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan; "22 Şubat 2021 günü parti binamızın satın alım işlemi tamamlandı.Bu geçen süreçte tadilat işleri yapıldı ve yaklaşık 1 aydır binamız hizmet vermeye başladı.Destek olan başta AK Parti Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’a,AK Parti Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na,İl Başkanımız Naim Makas’a,Önceki Dönem Başkanımız Hasan Sepici’ye ve tüm destek olan herkese teşekkür ediyorum.Tüm teşkilatımızın rahatça kullanabildiği konforlu bir ortam oluştu" dedi.

Ankara ziyaretinde gündeme gelen konulara ilişkin yüzeysel bilgi veren Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan özetle; "Ankara'da ziyaretler gerçekleştirdik. Bu ziyaretlerden önce Bursa Karayolları 14'üncü Bölge Müdürü Umut Akyazı'yı ziyaret ettik. İlçemizin gündeminde olan Karabiga kavşağının düzenlenmesi, Ağaköy'deki üst geçidin kullanılmaması, Can Hastanesi önündeki kavşakta yaşanan sorunları gündeme getirdik. Bölge müdürümüz Biga'yı ziyaret edecek. Bu bölgelerde inceleme yapacak. Çözüme kavuşması gereken sorunları bölge müdürümüze ilettik. Ardından Ankara'da temaslarda bulunduk. İlyas Bayram Stadyumu'na tartan pist yapılması, Biga'mıza bir kapalı spor salonu kazandırılması, 18 Eylül Stadı'nın yenilenmesi, merkezi köylerimizdeki futbol sahalarının düzenlenmesi, bozulan köy yollarının tamiratı, Biga'ya demiryolu kazandırılması, Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne araç desteği, Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün inşaatı devam eden binasına maddi destek, Karabiga'da yapımı devam eden kapalı halı saha için maddi destek gibi başlıca konuları gündeme getirdik. Su taşkınında zarar gören araçlar için de gerekli bilgileri verdik. Okullar bölgesinde inşaatle ilgili şu an için bir sorun görünmüyor. Zaman zaman bu ziyaretleri tekrarlamak istiyoruz. Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu, sağ olsunlar, bize randevu sorunu yaşatmıyorlar. Gidiyoruz, sorunumuzu anlatıyoruz" şeklinde konuştu.

Okullar bölgesindeki inşaatla ilgili de konuşan Başkan Borazan; "Okullar bölgesi Biga için çok önemli. Öğrencilerimiz için çok önemli. Bu konuyu o kadar çok önemsiyoruz ki birçok  kişi aynı anda hepsini yıkıp yapmaya cesaret edemez. Büyük tepki oluştu ama bizim için önemli olan sadece çocuklarımızın hayatı. Geçtiğimiz günlerde Marmara açıklarında deprem meydana geldi. Ben hem öğrencilerimize hem de velilerimize çok teşekkür ediyorum, sabırlı davranıyorlar. Aksaklık yaşanmasın diye vekillerimiz de bizler de sürecin yakın takipçileriyiz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta İmam Hatip Lisesi'nin temeli atıldı. Müteahhit ile ben kendim konuşmadım. Şu an bir durum yok. İster istemez o da etkilendi. Emtia fiyatlarında artışlar mevcut. Ama bir öğrencinin hayatı hepsinden önemli. Güzel bir kampüs oluyor. Tez zamanda bitecek diye düşünüyorum" diye konuştu.

9c397cb3-bf7c-4a5e-886b-451921bd5bf0

Sıcak asfalt ve EDS konularına değinen Ak Parti Biga İlçe Başkanı Borazan özetle; "Karabiga yolu için sıcak asfalt çalışması yapılacak. Aynı zamanda Kıbrıs Şehitleri Caddesi de sıcak asfaltla kaplanacak. EDS'ler konusunda hız sınırlarının belirlenmesi için bazı kriterler var. O nedenle hemen karar al-uygula olmuyor. EDS'lerin yapılması kararı 2018 yılında dönemin kaymakamı, belediye başkanı, şoförler odası başkanı gibi yöneticilerin ortak kararıyla alınmış bir karar. Bu nedenle ben bu konuda üzerime alınmıyorum. İsterseniz imzalı belgeyi de gösterebilirim. Can Hastanesi önündeki kavşakla ilgili de biz artık numaratörlerin hiçbir yerde kullanılmadığı bilgisini edindik. Ancak sarı ışıkla ilgili süre sorunu olabilir. Bölge müdürümüz geldiğinde kendisine konuyu yeniden hatırlatacağız" dedi.

32faf0f9-c224-4964-aa6f-b5d4aa4329bf

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk'ü de eleştiren Ak Parti Biga İlçe Başkanı Borazan konuşmasını, “Osman Öztürk diyor ki, 'niye arayacağım.' Sen beni aramadıktan sonra veya ben seni aramadıktan sonra biz Bigalıyız. Selam vererek gidiyorum yanımdan selam vermeden geçiyor. Samimiyet böyle olmaz. Biz samimiyeti vurgularken Osman kardeşimiz gibi samimiyeti vurgulamıyorum. Ben gerçek samimiyetten bahsettim. Beni de tanıyan bilir. Biz Bigalıyız sonuçta” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

NE OLMUŞTU?

Ankara'da Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan'ı, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu'nu, AK Parti Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı Ayhan Gider’i, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce’yi, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş'ı ziyaret etmişlerdi.

Ankara'ya giden heyette; Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Ak Parti Biga İl Genel Meclis Üyesi Bülent Korkmaz ve Ak Parti Biga İl Genel Meclis Üyesi Saim Yılmaz yer almışlardı.

(Haber: Ahmet Tunç)

3fe1744a-d5d8-4ae9-8e60-ce56195ea82f

288317bc-55a6-473a-8952-f73ce2202e83

Editör: Ahmet Tunç