Üretimlerini Çanakkale'nin Biga ilçesinde sürdüren Biga TSO üyesi 5 şirket İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında yer buldu. Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ilk 500’e giren Bigalı firmaları kutladı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Başkanı Şadan Doğan, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasına giren 5 Bigalı firmayı başarılarından dolayı kutladı.

Doğan, “Adını büyük sanayiciler arasına yazdırarak bizlere bu gururu yaşatan firmalarımızın Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alması bizleri gururlandırmıştır. Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ülkemizin zor şartlarına rağmen yılmadan üreten, istihdam sağlayan, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunan firmalarımızın yetkililerini ve çalışanlarını tebrik eder, gelecek yıllarda daha üst sıralarda yer almalarını ve başarılarının devamını temenni ederim. Üretimi artırmanın sadece ekonomik değil, ülke geleceğine birçok katkı sunacağının farkındayız. Biga TSO camiası olarak bu listeye giren sanayicilerimiz başta olmak üzere, kendilerini üretmeye adamış, ülkemiz ve bölgemiz ekonomisine katkı veren tüm sanayicilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Köprü ve otoyollara büyük zam geliyor Köprü ve otoyollara büyük zam geliyor

2021 verilerine göre İSO 500 listesinde yer alan Biga TSO üyesi şirketler:
11. İÇDAŞ ÇELİK ENERJİ TERSANE ve ULAŞIM SAN. A.Ş.
104. İÇDAŞ ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİM ve YATIRIM A.Ş.
174. ABALIOĞLU YEM SAN. A.Ş. 
175. AKÇANSA ÇİMENTO SAN. ve TİC.A.Ş.
365. DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SAN. ve TİC. A.Ş.

(Haber Merkezi)

aaaaa-2

Editör: Ahmet Tunç