Bigalı Mehmet Çavuş Derneği bugün köy kahvesinde 3'üncü olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Saat 19:00'da başlayan genel kurulun divan başkanı Biga Esnaf Odası Başkanı İbrahim Mutur seçildi. Divan Başkan Yardımcısı Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur olurken, Biga Kahveciler Odası Başkanı İlhan Yavuz ise katip üye oldu.

Açılış konuşmasını yapan Divan Başkanı İbrahim Mutur; "Bigalı Mehmet Çavuş çok önemli bir değerimizdir. Bizim için yüksek manevi duygularımızı ifade eder. Ben de divan başkanı olarak bu genel kurulun, bu duygu ve düşüncelere uygun bir şekilde tamamlanmasını umut ediyorum" ifadelerini kullandı.

Divan seçiminin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Yönetim ve denetleme kurulu faaliyet raporları okundu ve görüşüldü. Yönetim ve denetim kurulu oybirliğiyle ibra edildi. Tahmini bütçe okundu ve kabul edildi.

Seçimde tek liste olduğu için açık oylamayla Bigalı Mehmet Çavuş Derneği Başkanı Necdet Özer, yeniden seçilerek güven tazeledi.

Seçim sonunda konuşan Bigalı Mehmet Çavuş Derneği Başkanı Necdet Özer; "Ben bu köydenim. İlk geldiğimiz günden bu güne kadar çok çalıştık, çok emek verdik. Bigalı Mehmet Çavuş bizim çok önemli bir değerimiz. Bu değerimizi ulusal bir marka haline getirmek için çalışıyoruz. Evet, çok yoruldum ama daha yapacaklarımız bitmedi. Dernek olarak üye olmak isteyen herkese kapılarımız açık. Herkesin emeğine sağlık. Herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Necdet Özer başkanlığındaki liste şöyle oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Necdet Özer (Başkan), Ömer Arslan, Mehmet Emin Tay, Ahmet Ersin, Ömer Tirendez

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Enes Arslan, Aydın Kuzhan, Recep Eren, Mehmet Gözlü, Hasan Mecit

Denetim Kurulu Asil Üyeler: Cengiz Ankaralı, Okan Taştepe, Erkan Ubay

Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Naide Eşiyok, Alaaddin İşleyen, Enver Sağlam

Genel Kurul'a Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sait Tanur, Biga Kahveciler Odası Başkanı İlhan Yavuz, Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı, Bahçeli Köyü Muhtarı Cahit Ormanlı, Biga Bosna Hersek Kültür Derneği Başkanı Süleyman Duran, Biga Pomaklar Derneği Başkanı İrfan Çınar, köy sakinleri, davetliler ve üyeler katıldılar.

Çerkes Sürgünü'nün 160'ıncı yılı... Çerkes Sürgünü'nün 160'ıncı yılı...

t9-4

t8-4

t7-6

t5-6

t4-6

t3-6

t2-7

t1-7

Editör: Ahmet Tunç