"Projelerimizi gündeme getireceğiz" "Projelerimizi gündeme getireceğiz"
Biga Kahveciler Odası Başkanı İlhan Yavuz, 17 günlük kapanmanın ardından Biga'da yeniden açılan çay ocaklarını dezenfekte ettirdi. Medya Lokum'a konuşan Başkan Yavuz önemli açıklamalarda da bulundu. Daha önce kahvehane işleten üyelerinin ne kadar zor durumda olduklarını anlatmak için kullandığı 'Bıçak kemiğe dayandı' ifadesini de 'Bıçak artık kemikte' diyerek güncelledi.
 
Başkan Yavuz Medya Lokum'a yaptığı açıklamada; "Kahvehanelerimiz uzun süredir kapalı. Çay ocaklarımız ise esnaflara servis yapıyor. Pandeminin bir an önce azalması ve yok olması için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Esnafımız dertli. Sağlıkçımız dertli. Bu dertlerin sona ermesi için daha çok dikkat etmeli, kurallara uymalı, aşımızı olmalıyız. Bizler de esnaflara servise başlayan çay ocaklarımızı dezenfekte ettik. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Umarım eskisi gibi güzel günlere çok kısa sürede ulaşırız" ifadelerini kullandı.
 
Sorumuzu da yanıtlayan Başkan Yavuz; "İçişleri Bakanlığı genelgesine göre kahvehanelerimiz, kafeteryalarımız, internet ve playstation salonlarımız, çay bahçesi olan işyerlerimiz; 1 Haziran tarihinden itibaren açılacak. Umarım vaka sayıları da gün geçtikçe hedeflenen rakamların altına girer ve yeniden büyük bir kapanmayla karşı karşıya kalmayız. Bu kapanmalar gerekli elbette ama bıçak kemiğe dayandı demiştik daha önce. Bıçak kemikte artık. Çok zor durumdayız. Elimizdeki avucumuzdakileri tüketiyoruz. Benim üyelerim çok zor durumda. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı destek paketini önemsiyoruz, kısa sürede can suyu olacak; ancak bir defaya mahsus bu tür desteklerin kalıcı ve uzun vadeli etkisi dikkate alındığında bizleri ne ile karşılaştırır, bunları da düşünmek lazım" ifadelerini kullandı.
Fotoğraf: Medya Lokum arşivinden.

Editör: TE Bilisim