Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Köprü ve otoyollarda ücretsiz geçişin ne zaman başlayacağı ve kaç gün olacağı Resmi Gazete kararı ile açıklandı. Alınan karara göre bayramda köprü ve otoyolların ücretsiz olacağı bildirildi. Öte yandan 23 Nisan'da da yollar ücretsiz hizmet verecek. 

Resmi Gazete'de yayınlanan Karara göre, Yap-işlet-devret projeleri hariç otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 20 Nisan Perşembe saat 00.00'dan 24 Nisan pazartesi 07.00'ye kadar ücretsiz olacak. İstanbul, Ankara ve İzmir'de şehir içi toplu taşıma da bayramda ücretsiz olacak.

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ ÜCRETLİ

Şadan Doğan ekonomik gelişmelere dikkat çekti Şadan Doğan ekonomik gelişmelere dikkat çekti

Yap-İşlet-Devret projelerinden birisi olan Çanakkale 1915 Köprüsü ve bağlı otoyollarda hem Ramazan Bayramı hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ücretli olacak.

MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERİ

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, arife günü ile Ramazan Bayramının 1. ve 2. günlerinde kent mezarlıklarına ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek. Eski ve yeni mezarlık ücretsiz seferleri, 20 Nisan Perşembe arife günü, sabah saat 09.00'dan akşam 18.00'e kadar yarım saat ara ile gerçekleşecek. 21 Nisan 2023 Cuma Ramazan Bayramının birinci gününde ise sabah saat 09.00'dan akşam 18.00'e kadar saatte bir eski ve yeni mezarlığa ücretsiz seferler düzenlenecek.

(Haber Merkezi)