BBP Çanakkale İl Başkanlığı 1'inci Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede tek listenin adayı Ramazan Demir il başkanı olurken, BBP Biga Kurucu İlçe Başkanı ve Çanakkale Milletvekili Adayı olan Enes Şahin de il başkan yardımcısı olara görev aldı.

Kongre Çanakkale Ticaret Borsası konferans salonunda gerçekleşti. Büyük Birlik Partisi Çanakkale il ve ilçe teşkilatlarının katılım gösterdiği toplantıya, BBP Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Hayati Örencik ve AK Parti İl Başkanı Naim Makas da katıldı. Biga heyeti kongreye katılan en kalabalık gruplardan biri olurken; BBP Biga İlçe Başkanı Levent Taşkın, Alperen Ocakları Biga Başkanı Davut Aydın da katılımcılar arasında yer aldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan BBP Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Hayati Örencik, partinin kuruluş sürecini ve gelişimini katılımcılara aktardı.

Türkiye'nin her yerinde il ve ilçelerde vücut bulan bir siyasi parti olduklarını belirten Örencik; "Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızı 2009'da şehit verdik ama bugün 2023 Büyük Birlik Partisi devam ediyor. Bizden önce kurulan partiler vardı. İktidar partileri vardı, Anavatan Partisi vardı, Doğru Yol Partisi vardı. Hükümet olması beklenen partiler vardı. Cem Uzan'ın partisi, Turgut Özal'ın partisi, Demokrat Parti, Tansu Çiller'in partisi vardı. Bunlar bugün yok arkadaşlar. Siyaset çok uzun soluklu bir yol. Bu yolda eğer samimiyseniz, milletinize hizmet etme inancınız varsa, başarılı olursunuz ve millet de size destek verir İnşallah Büyük Birlik Partisi'nin devlete yönetmeye talip kadrolarınını da görmeye Cenab-ı Allah bizlere nasip etsin. Şu anda Cumhur İttifakı ile Sayın Cumhurbaşkanı'nın ifade ettiği gibi Türkiye Yüzyılı kavramına, olgusuna hizmet etmeye devam ediyoruz. Çünkü bu bizim ülkümüz. Biz vatanının, milletini karşılıksız seven insanlar topluluğuyuz" dedi.

“750 milyon lira bağış nereye yapıldı?” “750 milyon lira bağış nereye yapıldı?”

Örencik'in konuşmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile 2009 yılında helikopter kazasında şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden, suikaste kurban gittiği düşünülen BBP'nin kurucu lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve canlarını bu topraklar için veren tüm aziz şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile kongre devam etti. 

"YÖNETİCİLERLE HALKIMIZ ARASINDA KÖPRÜ OLACAĞIZ"

İlçe başkanlarının kürsüdeki konuşmalarının ardından seçime tek liste ile aday gösterilen Ramazan Demir; "Büyük Birlik Partisi'nin muktedir iktidarını gerçekleştireceğiz. Cumhur İttifakı ile  omuz omuza vererek ilimizin sorunlarına ortak akılla birlikte, beraberlik içinde çalışarak çözüme kavuşturmak için gece gündüz koşarak gerektiğinde yöneticilerle halkımız arasında köprü olacağız" dedi.

Kongre, yapılan oylama ve pilav ikramı ile sona erdi.

(Haber: Ahmet Tunç)

c9d04b61-42fd-482e-82ba-678b6af2f006

bc60c2c4-d810-4b05-8b73-674cdc38d1eb

5d01f93d-ff2e-4092-b052-0f5d3cee130c

Editör: Ahmet Tunç