Halil Ertuğrul İl Genel Meclis Başkanı Seçildi Halil Ertuğrul İl Genel Meclis Başkanı Seçildi

MHP'de 28'inci Dönem Milletvekilliği aday adaylığı süreci başladı. Başvurular, parti genel merkezinde yapılırken süreç 21 Mart'ta sona erecek. Milletvekilliği aday adaylığı sürecinin başlamasıyla birlikte Biga Belediye Meclisi’nde ikinci istifa da geldi. MHP Grup Sözcüsü ve Belediye Meclis Üyesi Sıtkı Keçeci, MHP’den aday adayı olabilmek için istifa etti. Keçeci, daha önce belediye başkan yardımcılığı görevini sürdürürken Cumhur İttifakı’nda o dönem yaşanan gerginlikler nedeniyle istifa etmişti.

Ak Parti Grup Sözcüsü ve Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner’in istifası Biga’da sürpriz olarak karşılanırken; bir diğer Cumhur İttifakı üyesi olan MHP’den de grup sözcüsü Sıtkı Keçeci’nin milletvekilliği ada adaylığı için istifası kamuoyunda şok etkisi yarattı. İstifa eden meclis üyelerinin yerine kimin geçeceği, başkan yardımcılığı sürecinin nasıl yürütüleceği ve grup sözcülerinin kim olacağı henüz açıklanmadı.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs Pazar günü yapılacak. 36 siyasi partinin katılmaya hak kazandığı seçimler için milletvekili aday adaylığı başvuru süreci de başladı. MHP'de, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek genel seçimi için 28. Dönem Milletvekilliği aday adaylığı başvurularının yapılabilmesi amacıyla parti genel merkezinde kayıt kabul masaları kuruldu. MHP'de parti geleneği gereği aday adaylığı başvurusunda bulunan ilk isim Genel Başkan Bahçeli oldu.

(Haber: Ahmet Tunç)

img_3147_23202220936

Editör: Ahmet Tunç