31 Mart Yerel Seçimleri'nde Biga Belediye Başkanı seçilen CHP'li Alper Şen, 2019-2024 dönemi Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'dan görevi devraldı. Bülent Erdoğan'a AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan'ın yanı sıra belediye meclis üyeleri ve parti yöneticileri eşlik ettiler. Biga Belediyesi önüne CHP Biga İlçe Başkanlığı'ndan destekçileriyle birlikte gelen Alper Şen'in konuşmasının ardından dua okundu ve kurban kesildi.

Alper Şen ve ekibini Bülen Erdoğan ve ekibi belediye önünde karşıladılar. Karşılıklı iyi niyetli konuşmaların ardından devir teslim gerçekleştirildi.

Sorumluluklarının farkında olduklarını dile getiren Biga Belediye Başkanı Alper Şen; "Bugün itibariyle 5 yıllık görev ve yetki sorumluluğu ben ve arkadaşlarımdadır. Biga'nın değişimi ve gelişim için emek sarf eden, bugüne kadar çaba gösteren bütün başkanlarımıza, yöneticilerimize, personelimize Allah razı olsun demek istiyorum. Bülent başkanımız da Bigamızın gelişimi için 5 yıl boyunca arkadaşlarıyla elinden geleni yaptı. Biz daha iyisini yapacağımızı iddia ettiğimiz için hemşehrilerimiz bu sorumluluğu bize verdiler. Sorumluluğumuzun farkındayız. Yarın sabah itibariyle bu görevi layıkıyla yerine getirebilmek için var gücümüzle çalışmaya başlayacağız. Bu süreç içerisinde bizim buraya gelebilmemiz için vesile olan bütün hemşehrilerime, oy vermiş vermemiş, hiç önemli değil, 60 bin nüfusun tamamına çok teşekkür ediyorum. Hep söylediğimiz gibi Biga inşallah yepyeni bir döneme girmiştir. Hızlı bir şekilde değişimi hissettirmeye gayret edeceğiz. Çok çalışacağız. Bugün itibariyle yetki ve sorumluluk ben ve arkadaşlarımdadır. Allah utandırmasın" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Biga Belediye Başkanı Alper Şen, meclis üyeleri ve ekibi başkanlık makamına geçti. Başkanlık koltuğuna oturan Alper Şen burada da basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.

"Herkes sandığa saygı duysun" "Herkes sandığa saygı duysun"

Devir teslim törenine Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz, CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar, CHP Biga Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, CHP Biga Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı ve partililer ile destekçileri katıldılar. Biga Belediye Başkanı Alper Şen'in eşi Pınar Şen de törende yerini aldı.

(Haber: Ahmet Tunç)

0B95Efa5 1A39 48B2 9846 Fd67089259De

53C383B3 0164 4Ce7 8A11 Ff6Cb81A5518

5B68F076 4523 4Fe8 A60C Ec55Ecb0Da90

Editör: Ahmet Tunç