Meteroroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan uyarıya göre bu gece Çanakkale il genelinde sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden ve AFAD'dan yapılan uyarıların yanı sıra Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü de Kocabaş Çayı açık otoparkında araçları olan vatandaşların araçlarını kaldırmaları için belediye hoparlöründen uyarı yayınlattı.

Nusret-2023 davet tatbikatı başladı Nusret-2023 davet tatbikatı başladı

Biga, Çan ve Yenice ilçelerini kapsayan uyarıda, ani sel baskınları, su baskını, yıldırım, yağış anından kuvvetli rüzgar, fırtına ile ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Meteoroloji'den yapılan uyarıda; "Çanakkale il genelinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; bu gece (10 Temmuz 2022) ilk saatlerden itibaren Biga, Çan ve Yenice ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadelerine yer verildi.

BİGA BELEDİYESİ SMS İLE UYARDI

Biga Belediyesi'nden gönderilen mesajla vatandaşların araçlarını Kocabaş Çayı kıyısından kaldırmaları istendi. Mesajda; "Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre ilçemizde beklenen kuvvetli sağanak yağış sebebiyle  Kocabaş Çayı bölgesinde araçları bulunan vatandaşlarımızın araçlarını kaldırmaları ve can güvenliği açısından riskli bölgelerden uzak durmaları ayrıca olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir" ifadelerine yer verildi. 

AFAD DA UYARDI

AFAD da vatandaşları yayınladığı mesajla; "Kent genelinde etkili olan sağanak yağmur hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yer yer devam eden sağanak yağmurlar nedeniyle AFAD uyarı mesajı gönderdi. Mesajda şu ifadelere yer verildi : İlinizde devam etmekte olan yağışların şiddetini arttıracağı beklenmektedir. Dere yataklarından uzak durulmalı, acil durumlarda 112 aranmalıdır" uyardı.

(Haber: Ahmet Tunç)