'Gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri kurtarmanın yolu, Biga'nın okullarını yeniden inşaa etmekten geçiyor' demiştik. Yıkılan okullarla ilgili ilk adım bugün atıldı. Biga Ortaokulu'nun da içinde yer aldığı okul kampüsü inşaatının ihale ilanı yayınlandı.

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan ve bir türlü yapımı gerçekleştirilemeyen okullar Biga gündeminin en önemli konularından birini oluşturuyor. Aralarında Biga Ortaokulu'nun da yer aldığı okul kampüsünün ihale ilanı, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu imzasıyla yayınlandı.

"Ev sahiplerinin bu kadar acımasız olmamaları lazım..." "Ev sahiplerinin bu kadar acımasız olmamaları lazım..."

Biga İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin yapım işini üstlendiği ihale kapsamında 2 adet 24 derslik, 1 adet 32 derslik, 1 adet 200 kişilik yurt, yemekhane binası ve çevre düzenlemesi yapım işi ihale edilecek. İhale 29 Ağustos Pazartesi günü saat 11:00'de Biga Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleştirilecek. Sözleşmenin imzalanmasının ardından 10 gün içinde yer tesliminin yapılması planlanıyor. yer tesliminden itibaren ise 500 gün içinde inşaatların tamamlanması hedefleniyor.

(Haber: Ahmet Tunç)