Biga Ticaret ve Sanayi Odası 2023 yılı Nisan ayı olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Jale Kırbaş’ın başkanlığında 11 Nisan 2023 Salı günü saat 18.30’da Oda hizmet binasında bulunan konferans salonunda yapıldı.

Meclis Başkan Yardımcısı Kırbaş toplantının başında Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 178. yıl dönümünde Ülkemizin güven ve huzuru için gayret gösteren emniyet teşkilatımızın tüm mensuplarına teşekkür etti ve görevlerinde başarılar diledi.

Kırbaş ayrıca TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun çağrısı ile “İş Dünyası Konut Seferberliği Kampanyası”nın başlatıldığını belirterek, kampanya ile İş Dünyası olarak felaket bölgesindeki kentlerimizde depreme dayanıklı ve güvenli konutlar inşa edilmesinin amaçlandığını, kampanya kapsamında TOBB ve iştiraklerinin zorunlu olanlar dışında tüm harcama ve yatırımları durdurduğunu, tüm kaynakların bu hayırlı işe seferber edildiğini, kampanyanın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve iştirakleri tarafından 1 milyar TL nakdi katkı verilerek başlatıldığını ifade etti ve tüm Biga iş dünyasını ve halkımızı kampanyaya katkı vermeye davet etti.

Çiftçilerin sorunları gündeme getirildi; Süt fiyatları ve emekli ikramiyesi ele alındı Çiftçilerin sorunları gündeme getirildi; Süt fiyatları ve emekli ikramiyesi ele alındı

Toplantının birinci gündem maddesi gereği Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mart ayı gelir-gider durumu okundu, ikinci gündem maddesinde ise hesapları inceleme komisyonunun raporu görüşüldü ve meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Yönetim Kurulu adına söz alan Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Özer 2023 yılı Mart ayı içerisinde Oda tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ile önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile ilgili bilgiler paylaştı.

Toplantının son bölümünde söz alan Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan; 14 Mayıs’ta yapılacak seçim yarışına katılan tüm adaylara başarılar diledi. Bugüne kadar özellikle yapmış olduğu değerli çalışmalar için Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a teşekkür eden Doğan, Biga’da inşaatı devam eden okullar, TOBB tarafından Biga’da yaptırılması planlanan ana okulu ve yürütülmekte olan projeler hakkında bilgiler verdi.

(Haber: Ahmet Tunç)

tso5-1

tso4-1

tso3-1

tso2-1