Biga TSO’da 12 Kasım 2022 Cumartesi günü yapılan seçim sonuçlarının kesinleşmesi ile birlikte yönetim kurulu başkanı ile yönetim kurulu, disiplin kurulu ve TOBB genel kurul delegesinin belirlendiği ikinci tur seçimler yapıldı. İlçe Seçim Kurulu temsilcilerinin gözetiminde saat 10.00’da başlayan oy kullanma işlemi, 24 meclis üyesinin oylarını kullanmasının ardından saat 12.00’de sona erdi.

İlçe Seçim Kurulu tarafından ilk olarak Yönetim Kurulunu belirleyen oylar sayıldı. Şadan Doğan 24 Meclis üyesinin oyu ile Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Meclis üyelerinin oylarıyla belirlenen Şadan Doğan’ın Yönetim Kurulu başkanlığındaki Biga TSO’nun 2022-2026 döneminde görev yapacak 7 kişilik yeni yönetim kurulunda Şadan Doğan, Sedat Çakır, Tevfik Başarır, Ergin Sezen, Hakan Akın, Sedat Özer ve Özgür Yılmaz yer aldı.

DOĞAN: "GÜÇLÜ BİGA İÇİN BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ"

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklama yapan Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan şunları söyledi: “12 Kasım Cumartesi günü üyelerimizin oylarıyla belirlenen 24 Meclis üyemiz, bugün yapılan seçimle Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve TOBB Genel Kurulu delegesini belirledi. Birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdiğimiz 9 meslek grubu seçiminde olduğu gibi bugünkü seçimimizi de uyum içinde gerçekleştirdik. Seçimlerimizin tamamlanmasının ardından Meslek Komitelerimiz, Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte zaman kaybetmeden Bigamıza hizmet etmeye başlayacağız. Üyelerimizin sorunlarını çözmek, verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışacağız. Bize güvenerek 9 meslek gurubunda tam yetki veren değerli üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Odamız seçimlerinin üyelerimize ve bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum.”

BİGA TSO’DA YENİ DÖNEM

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Meclisi, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve TOBB Genel Kurulu delegeleri:

BİGA TSO MECLİSİ;

Şadan Doğan, Tevfik Başarır, Erol Şener, Erhan Baş, Emre Birer, Cihan Ertaş, Süleyman Süle, Görkem Deniz, Sedat Özer, Ümit Ozan Kurak, Saim Bakar, Özgür Yılmaz, Oğuz Yavuzaslan, Mehmet Ali Çimen, Hakan Akın, Ümit Alşan, Serdinç Gündüz, Jale Kırbaş, Ezel Dişli, Melih Akyıl, Hüseyin Erdoğan, Sedat Çakır, Ergin Sezen, Bülent Canberk Tarhan

Biga TSO Meclisi’nin yapılan ilk oturumunda 2022-2026 döneminde görev yapmak üzere Meclis Başkanlığına Melih Akyıl, Meclis Başkan Yardımcılıklarına Jale Kırbaş ve Ümit Alşan, Meclis Kâtip Üyesi olarak ise Cihan Ertaş seçildi.

YÖNETİM KURULU;

Şadan Doğan (Yönetim Kurulu Başkanı),

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri:

Geleceğin İşletmecileri Davut Doğan’ı Seçti Geleceğin İşletmecileri Davut Doğan’ı Seçti

Sedat Çakır

Tevfik Başarır

Ergin Sezen

Hakan Akın

Sedat Özer

Özgür Yılmaz

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:

Mehmet Ali Çimen

Erhan Baş

Süleyman Süle

Görkem Deniz

Oğuz Yavuzaslan

Emre Birer

Disiplin Kurulu;

Biga Demet Tarım Hayv. ve Tic. A. Ş. Erhan Bitirim

Gülümser Veterinerlik Hizm. Ltd. Şti. Servet Bayram

Demirtaş Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Mustafa Demirtaş

Akdem Gübre İlaç Tarım Nakl. San.ve Tic. Ltd. Şti. Mustafa Kahyaoğlu

Biga İlçesi Bal Üreticileri Birliği Ticari İşletmesi Ali Kurt

Gezek Yapı Malzemeleri Tic. Ltd. Şti. Muzaffer Gezek

TOBB Genel Kurul Delegeleri:

Sedat Çakır (Asil), Erol Şener (Yedek)

Editör: Ahmet Tunç