Maske satışlarının yasaklanmasının ardından vatandaşlar maske bulamaz hale geldi. Marketlere ve kapalı sosyal alanlarla maskeyle girişin de yaaak olmasıyla vatandaş kara kara düşünmeye başladı. Türk Eczacıları Birlik Başkanı Erdoğan Çolak, 30 büyükşehire maskelerin ulaştığı ve dağıtımlarının devam ettiğini duyururken henüz Biga gibi ilçelerde maske sorunu çözülemedi. Çanakkale Valiliği ‘marketler maske vermek zorunda’ derken market girişlerinde maske bulmak mümkün olmuyor.

Maske dağıtım karmaşası devam ederken özellikle sağlık çalışanları için meslek liseleri ile birlikte Biga Belediyesi kurslarında da maske üretimi sürüyor.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında merkez mahalle muhtarları ve oda başkanlarının katılımıyla belediye meclis salonunda istişare toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, ilk olarak Koronavirüsle mücadelede gösterilen özverili çalışmalarından dolayı muhtar ve oda başkanlarına teşekkür etti. Salgının ortaya çıkardığı ekonomik ve sosyal olumsuz etkilerinin değerlendirildiği toplantıda aynı zamanda Biga Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Erdoğan, “Belediye olarak virüsle mücadelemize ilk günden bu yana titizlikle devam ettiğimiz gibi vefa ekiplerimiz aralıksız çalışıyor. Ekonomik olarak sorun yaşayan ve gerçek ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımlarımızı muhtarlarımızın koordinesi ile Ramazan ayında da sürdüreceğiz. Mahalle muhtarlarımız bu süreçte gece gündüz çalışıp herkese ulaşarak yoğun ve özveriyle çalışıyor. Bizimle ilgili gerçek ihtiyaç sahibi, yaşlı ve hasta vatandaşlarımıza destek konusunda bizi arıyorsunuz ve 7/24 arayabilirsiniz” dedi.

Biga’da Kemal Kılıçdaroğlu pankartına çirkin saldırı! Biga’da Kemal Kılıçdaroğlu pankartına çirkin saldırı!

Çalışmaların Vefa Sosyal Destek Grubu olarak ortak iletişim halinde yürütüldüğünü ifade eden Başkan Erdoğan, “Bu süreçte hepimizin yaptığı çok kıymetli bir iş. Gelen talepleri not ederek hem Kaymakamlık ile Sosyal Yardımlaşma Vakfına hem de bizlere iletin. Vatandaşımızı yormayacağız ve sorunlarını çözeceğiz. Bu süreçte sessiz ve sahipsiz kimse kalmayacak. Özellikle yardımlaşma ve dayanışma ayı olan ve manevi duyguların en yoğun yaşandığı Ramazan’da ihtiyaç sahiplerini sahipsiz bırakmayarak ziyaret edip ihtiyaçlarını gidermeliyiz” diye konuştu.

Karşılıklı fikir alışverişi ve istişarenin ardından Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 10 bin maskenin teslimini muhtar ve oda başkanlarına yaptı.