Biga Kaymakamlığı koordinesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ve hayırseverlerin desteğiyle 2 yıl önce hayata geçirilen Zimem Defteri uygulaması ile bu yılda Biga’daki  ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bakkal borçları ödendi.    

Biga Kaymakamlığı tarafından, Ramazan ayındaki yardımların yerine ulaştırılması ve hem ihtiyaç sahibi vatandaşlara hem de esnafa destek verilmesi amacı ile 2022 yılında 'Zimem Defteri' projesi hayata geçirilmişti.  

Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı.. Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı..

Biga Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada; “Kadim bir kültürün temsilcileri olarak geçmişten günümüze bizi biz yapan değerlerimizle, en güzel bayramlar birlikte gülebildiğimiz bayramlardır diyerek, Kaymakamlığımızın öncülüğünde hayırseverlerimizin desteği il birlikte bu yıl 20 dar gelirli vatandaşımızın 11 mahalle bakkalına toplamda  49.000 TL olan borcu ödenerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek vermenin  mutluluğunu yaşadık. Projeye Destek veren tüm hayırseverlerimize ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” İfadeleri kullanıldı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç