Biga'ya bağlı Eskibalıklı ve Camialan köylerinde 6 Haziran Pazar günü muhtarlık seçimleri için sandık kurulacak. Vefat eden muhtarların yerine seçilecek muhtarlar için her iki köyde ikişer aday yarışacak.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılacak seçimlerde, Eskibalıklı’da 185, Camialan köyünde ise 42 kayıtlı seçmen bulunuyor. Camialan Muhtarı Recep Kaplan yaklaşık 8 ay önce yakalandığı kanserden kurtulamayarak hayatını kaybetmişti. Daha önce açık kalp ameliyatı da olan Eskibalıklı Muhtarı Refik Savaş ise yakalandığı koronavirüsten kurtulamayarak yaklaşık 3 ay önce hayata veda etmişti.

Uyuşturucu, Silah, Para.. 28 Kişi Tutuklandı Uyuşturucu, Silah, Para.. 28 Kişi Tutuklandı

Medya Lokum'a konuşan Biga Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Ferah da seçimlerle ilgili; "Ara seçimler genelde Haziran ayının ilk haftası yapılıyor. Örneğin geçen yıl Temmuz ayında bir muhtarımız vefat ettiğinde yine bu Haziran ayı bekleniyor. Hayatını kaybeden muhtarlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Yeni seçilecek muhtarlarımıza ise şimdiden hayırlı olsun diliyorum. Hem köylerimiz için, hem Bigamız için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inancım tam. Bizler de Biga Muhtarlar Derneği olarak seçilecek arkadaşlarımızın çalışmalarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağız. Hep birlikte Bigamıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Yapılacak seçimlerin demokratik bir şekilde ve saygı kuralları içinde tamamlanacağına inanıyorum. Kazanan Bigamız olacaktır" ifadelerini kullandı.

Editör: TE Bilisim