Kurban Bayramı arefesinde Biga'da hem çarşı merkezinde hem de kapalı pazaryerinde kurulan arefe pazarında yoğunluk yaşandı. Bayram alışverişini son güne bırakan vatandaşlar ile arefe pazarından taze sebze meyve alıp bayrama girmek isteyen vatandaşların yarattığı yoğunluk esnaflara yararken, zaman zaman çarşı içinde trafik felç oldu. Biga dışında yaşayan Bigalılar da Kurban Bayramı nedeniyle Biga'ya akrabalarının yanına akın ettiler. Bayramı bekleyen esnaflar da bayrama mutlu girdiler.

BİGA’DA BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA KILINACAK?

28 Haziran 2023 Çarşamba günü Kurban Bayramı'nın 1. günüdür. Diyanet'in paylaşımına göre Biga’da bayram namazı saat 06:19'da kılınacak.

KAYMAKAM DOLU'DAN BAYRAM MESAJI

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu bayram tatiline giderken; Biga Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı bir açıklamayla Bigalıların Kurban Bayramı'nı kutlayan Dolu; "İnsanları kaynaştıran, birlik ve beraberlik ruhunu geliştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma hislerinin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramına daha erişmenin sevincini yaşıyoruz. Zengin ve köklü geleneklerimizin yaşatıldığı, dargınlık ve kırgınlıkların yerini barışa, huzura, sevgi ve muhabbete bıraktığı müstesna zaman dilimleri olan bayramların, kendine has, güzel ve huzur veren atmosferini iyi değerlendirmeli, kırgınlık ve dargınlıkları bir kenara bırakarak, sevgiyle, hoşgörüyle kenetlenmeli, birlik ve bütünlüğümüzü perçinleyen bir birliktelik ruhuyla hareket etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın mübarek Kurban Bayramını içtenlikle kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde nice bayramlara hep birlikte ulaşmayı temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Kimliklerimizi yenileyelim" "Kimliklerimizi yenileyelim"

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

be0db5b8-46a5-4e8b-bf4c-20f1088b4183

img_8887_2762023133058

Editör: Ahmet Tunç