Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan duyuruya göre 25 Mart Cuma günü Hamdibey Mahallesi ve Turan Mahallesi'nde 09:00-17:00 saatleri arasında planlı elektrik kesintisi uygulanacak.

Planlı elektrik kesintisinden etkilenecek olan sokakları da duyuran UEDAŞ, kesintinin nedeninin şebeke çalışması olduğunu açıkladı.

Hamdibey Mahallesi'nde 616'ncı Sokak, 612'nci Sokak ve Dere Sokak elektrik kesintisinden etkilenecek. Turan Mahallesi'nde ise Pırnallı Sokak ve Dere Sokak elektrik kesintilerinden etkilenecek.

Biga'da bazı cadde ve sokaklarda trafik akış yönleri değişebilir Biga'da bazı cadde ve sokaklarda trafik akış yönleri değişebilir

Öte yandan UEDAŞ'tan yapılan duyuruda planlı kesintinin ne demek olduğu da açıklandı. UEDAŞ'a göre planlı kesinti şöyle tanımlandı:

"Planlı kesintiler olası can ve mal kaybının önüne geçmek ve arz güvenliğini korumak için yapılan, enerjinin evinize ve işyerinize kesintisiz iletilmesini sağlayan bakım çalışmalarıdır. Planlı kesintilerde bölgenin tamamı mevcut elektrik kesintisinden etkilenmeyebilir. Elektrik kesintisinden etkileneceğiniz durumlar telefon numaranız aracılığıyla tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacaktır" ifadelerine yer verildi.

Editör: Ahmet Tunç