Biga’da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin kesin olmayan sonuçlarına göre, mahallelerde ve ilçeye bağlı köylerde bazı muhtarlık değişiklikleri yaşandı. Biga'da 10 mahallede 3 muhtar değişirken, 7 mahallede muhtarlar aynı kaldı.

Çavuşköy Mahallesi'nde Engin Emek, Sakarya Mahallesi'nde Mert Mehmet Kurt ve Turan Mahallesi'nde Ayten Uğurtemur seçimleri kazandılar ve bu 3 mahallede muhtarlar değişti. Cumhuriyet Mahallesi'nde İsmail Göven, Esentepe Mahallesi'nde Salih Baydemir, Gazikemal Mahallesi'nde Fatma Lütfiye Küçükbaşa, Hamdibey Mahallesi'nde Sayim Özcan, Yeniceköy Mahallesi'nde Recayi Esen, İstiklal Mahallesi'nde Osman Arda ve Şirintepe Mahallesi'nde Necati Arı muhtarlık seçimlerini kazanarak göreve devam etme hakkını kazandılar.

Biga’nın iki köyünde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde kadın muhtar seçildi. Biga’nın Sinekçi ve Yeniçiftlik Köyleri’nde muhtarlık seçimlerini kadınlar kazandı. Biga’nın Sinekçi ve Yeniçiftlik Köyleri’nde birçok muhtar adayının katıldığı 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde, rakiplerini oy farkı ile geride bırakan Sinekçi Köyü muhtarı Nebiye Ayaz ve Yeniçiftlik Köyü Muhtarı Nagihan Akan muhtar olmaya hak kazandı.

Biga'da 60 muhtar adayı ilk kez girdiği seçimi kazanarak aday oldukları bölgede muhtar olmayı başardılar. 4 muhtar adayı ise daha bir dönem ara verdikten sonra yeniden aday oldular ve seçimlerden galip çıktılar. Karabiga'da 3 mahallenin 2'sinde muhtarlar değişirken, Gümüşçay'da da mahalle muhtarları değişti.

(Haber: Ahmet Tunç)

“Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin” “Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin”

Editör: Ahmet Tunç