Çanakkale Valiliği'nden yapılan açıklama ile tüm Çanakkale genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilirken, normal eğitimle ilgili karar ise kaymakamlıklara bırakılmıştı. Bu gece Biga Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklama ile kuvvetli rüzgar ve beklenen kar yağışı ve buna bağlı riskler gerekçe gösterilerek tüm eğitim öğretime 1 gün ara verildi.

Öte yandan Çanakkale Valiliği de bir açıklama yaparak, İl Merkezi ile Ezine, Bayramiç, Yenice, Çan, Eceabat ve Biga ilçelerinde, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında, eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

Biga Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada; "İlçemizde devam eden kuvvetli rüzgar ve beklenen kar yağışı ve buna bağlı riskler nedeniyle; ilçemiz genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarının tüm kademelerinde, özel öğretim kurslarında, çeşitli kurslarda 10 Ocak Çarşamba (yarın) günü eğitim öğretime 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir" denildi.

Kan donduran ifade: “Ölsün diye hastaneye götürmedim” Kan donduran ifade: “Ölsün diye hastaneye götürmedim”

Trafiğe çıkan araçlarla ilgili de uyarıların yer aldığı açıklamada; "Ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklar nedeniyle vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları, trafiğe çıkacakların zincir, takoz, çekme halatı vb. malzemeleri araçlarında bulundurmaları ve dikkatli olmaları, ulaşımda aksamalar, buz ve don olayları gibi olumsuzluklara karşı 'Kış Tedbirleri Genelgesi' kapsamında tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının gerekli tedbirleri alması, aksaklıklara mahal verilmemesi ve teyakkuz halinde olması gerekmektedir. Ayrıca, Valiliğimizin aldığı karar doğrultusunda aynı gün il genelinde hamile personeller ile engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır" ifadeleri kullanıldı.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç