Nusret-2023 davet tatbikatı başladı Nusret-2023 davet tatbikatı başladı
Biga'da 2022 yılı ile birlikte seçim dönemi de başlıyor. Ocak ayı itibariyle meslek odaları seçimleri başlayacak. Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin gergin ve olaylı geçen ve küçük farkla sonuçlanan seçimlerinden sonra gözler Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Biga Şoförler Odası, Biga Lokantacılar Odası ve Biga Kahveciler Odası seçimlerine çevrilmiş durumda. Biga'daki esnaf odaları başkanları birleşerek bir liste oluşturmuş, 26 yıllık başkan Mehmet Sokullu başkanlığındaki mevcut yönetimin karşısına çıkmış ve seçimi 23 oy farkla kaybetmişlerdi.
 
Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda Başkan İbrahim Mutur'un aday olduğu bilinirken, ilk rakip de ortaya çıktı. Biga Ticaret ve Sanayi Odası'nda deneyim kazanan ve fuarların hazırlığını yöneten Cüneyt Oflaz, bugün adaylığını kamuoyuna duyurdu. Güleçköy Muhtarlığı görevinde de bulunmuş Oflaz, Güleçköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin ise halen başkanlığını sürdürüyor.
 
Oflaz aynı zamanda Başkan Mutur'un, Biga'da başarılı bir yönetim sergileyen, dönemin Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Enver Koç'un karşısına çıktığı ve kaybettiği seçimde birlikte yola çıktığı isimlerden. Öte yandan Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan adaylığı için Zafer Demirbaş, Hayri Köse, Erkan Yaşar başta olmak üzere birçok isim de anılıyor. Ancak herhangi bir açıklama şu ana kadar yapılmadı.
 
Biga'da basın mensuplarına yazılı bir açıklama yaparak adaylığını kamuoyuna ilk duyuran isim olan Cüneyt Oflaz; "Tecrübelerimizle, yöneticiliğin ve başkanlığın bir takım ruhuyla olması gerektiğine inanıyorum. Hizmet yarışına talip olmak bir onurdur. Ben de önümüzdeki dönemde çalışma arkadaşlarımla bu hizmeti vermek için oylarınıza talibim” dedi.
 
Başkan adaylığını açıklayan Oflaz; "Esnaflarımız, ülkemizin ekonomisi için çok büyük bir öneme sahip. Ülkemizin ekonomik göstergelerinde esnafların önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu sebeple esnaflarımızın desteklenmesi ve sorunlarının çözüme kavuşturulması büyük bir önem arz etmektedir. Önümüzdeki günlerde listemize de son şeklini vereceğiz. Bizler yeni ve deneyimli bir kadro ile bundan sonra kurumlar ve esnafların arasında köprü olmak için yola çıkıyoruz. Allah çıktığımız bu yolda hayırlar eylesin. Esnaflarımızdan yapılacak olan seçimlerde desteklerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
CÜNEYT OFLAZ KİMDİR?
Biga’da uzun yıllar esnaflık yapan Cüneyt Oflaz, 1974 yılında Biga'da doğdu. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Yaklaşık 10 yıl İstanbul‘da tekstil işinde çalışan Oflaz, 1998 yılında memleketi Biga’ya dönüş yaparak Oflaz Collection adıyla açtığı giyim mağazasıyla Biga Ticaret Merkezi'nde 23 yıldır hizmet vermektedir.
 
2010 yılında Güleç Köy Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanlığı görevine seçilen Cüneyt Oflaz halen aynı görevine devam ediyor. Oflaz ayrıca 2014-2019 yılları arasında Biga'nın Güleçköy Köyü'nde Köy Muhtarı olarak görev yapmıştır.
 
Güleçköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ni temsilen 2013 yılında Biga Ticaret ve Sanayi Odası'na Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. 2018 yılında yapılan seçimlerde ise Biga Ticaret ve Sanayi Odası'na tekrar seçilen Oflaz, Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine halen devam etmektedir. Görev aldığı süre boyunca Biga’mıza değer katan Marmara Bölgesi'nin en büyük fuarı olan Biga Ticaret ve Sanayi Odası'nın önderliğinde gerçekleşen Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı'nda Fuar Komite Başkanlığı yapmıştır.
, , , , , , , , , , , , , , , , ,