Eğitim İş-Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası tüm Türkiye'de son yıllarda dikkat çeken bir ilgiye sahne oluyor. Biga'da da 2021 yılında 76 üyeye sahip sendika bugün 364 rakamına ulaştı ve Biga'da yetkili sendika olmayı başardı. Çanakkale'de Biga, Lapseki, Eceabat, Çan ve Gelibolu'da da Eğitim İş yetkili sendika olmayı başardı. Okan Yüksel başkanlığındaki Eğitim İş Biga Şubesi 9 Haziran tarihinde hem şube ofisinin açılışını yapmayı, hem de aynı gün yetkili sendika oldukları için kutlama yemeği gerçekleştirmeyi planlıyor. Ofis açılışının 17:00'da, Biga Fenerbahçeliler Derneği'ndeki kutlama yemeğinin ise 20:00'de başlaması planlanıyor.

"YETKİYİ ALDIK"
Eğitim İş Sendikası Başkanı Okan Yüksel  promosyon yetkisini aldıklarını, yeni açtıkları sendika ofisinde açıkladı. Yüksel yaptığı açıklamada; "2021 yılında 76 üyeyle başladık. Geçen yıl 162 sayısına ulaşmıştık. Biga'da şu an itibariyle resmi olarak 364 üyemiz var. Artış oranımız 5 kata yakın. 1,5 yıldır mücadele ediyoruz. 362 üye sayısına ulaştıktan sonra Biga için promosyon yetkisini aldık. 2023 yılında bankalarla yapılacak ihalenin imza yetkisi Eğitim İş Sendikamızda olacak. Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu ve İlçe Temsilcilik Yönetimleri olarak hedefimizi geçerek 12 ilçeden 5 inde yetkili olduğumuz bu güzel dönem, Çanakkale yetkisi ile daha da güçlendi. Bu süreçte bize destek olan, bizimle birlikte yürüyen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu başarıyı hep birlikte kazandık. Son olarak da Belediye Ticaret Merkezi'nde büromuzu da açtık. Birleşik Kamu İş Konfederasyonu'na bağlı tüm sendikaların ortak kullanım alanı olarak düşünüldü burası. Tüm üyelerimizi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Bigalı çocuklar, Kral Şakir ile doyasıya eğlendi Bigalı çocuklar, Kral Şakir ile doyasıya eğlendi

fee63fa1-4254-4612-9597-0bcdf826511e-1

"MEMURUN HAKKINI SAVUNUYORUZ"
Eğitim İş'e bir ilgi olduğunu söyleyen Yüksel; "Alanlarda olmamız, tüm öğretmenlerin, memurların haklarını meydanlarda savunmamız, tüm Türkiye çapında olumlu bir ilgiye neden oldu. Diğer sendikalardan büyük kopuşlar görülüyor. Hükümetin memura bakış açısına bağlı olarak, memurların yeterince önemsenmemesi nedeniyle bir kopuş görünüyor. Memuru ötekileştiren bir anlayış görüyoruz. Seçim nedeniyle Temmuz ayı için siyasetçilerin vaatleri var. Bu vaatlerin takipçisi olacağız. Bu süreçte öğretmenin hakkının ödenmediği söylenir. Bu defa bankalarla görüşmelerde öğretmenlerin hakkını vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Hem kendi mesleğimiz hem de çocuklarımızın geleceği için mücadelemiz sürecek. Herhangi bir mevki ya da makam peşinde değiliz" dedi.

Eğitim İş Biga Şubesi yönetim kurulu Okan Yüksel, Ali Çetin, Habip Aydın Oksay ve Nuri Bilir'den oluşuyor.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç