Biga Karate Gençlik Spor Kulübü, 11. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası'nda Biga ve Çanakkale adını başarıyla temsil etti.
11.World Shotokan Karate Şampiyonasında Biga Karate Gençlik Spor Kulübü sporcusu Baha Koray ve Pınar Asya Cengiz karşılaşmalarını kazanarak altın madalya kazandılar. İstanbul WOW Hotel Airport’ta 50 Ülkeden 1898 sporcunun katılımıyla yapılan 11. Dünya Shotokan Karate şampiyonasında 12-13 Yaş artı 50 kilo kumitede mücadele eden Biga Karate Gençlik Spor sporcusu Bahar Koray ilk karşılaşmasını 9-0 kazanırken, başarılı sporcu ikinci karşılaşmasında da rakibini 7-1 mağlup etti. Koray üçüncü karşılaşmasını da 7-1 kazanırken, son karşılaşmasından da 9-1 galip ayrılarak altın madalyanın sahibi oldu.
5, 6 ve 7 Kasım tarihlerinde gerçekleşen şampiyonada Bigalı ve Çanakkaleli sporcular 2 şampiyonluk, 1 ikincilik ve 3 üçüncülük kazandılar. Biga Karate Gençlik Spor Kulübü'nün milli antrenörü Süleyman Orhan; "Dereceye giren, mücadele eden tüm sporcularımızı kutluyor, sporcularımızın hepsinin alınlarından öpüyorum. Başarılarınız daim olsun" ifadelerini kullandı.
Dereceye giren sporcular şöyle:
BAHAR KORAY W.S.F DÜNYA ŞAMPİYONU
PINAR ASYA CENGİZ W.S.F DÜNYA ŞAMPİYONU
ÖZGÜR BULUT TÜZÜNER W.S.F DÜNYA 2.Sİ
VEYSEL KARANİ KORKMAZ W.S.F DÜNYA 3.SÜ
KEREM ARSLAN W.S.F DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ
ZEYNEP GÜLŞEN W.S.F DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ
İREM ARSLAN W.S.F DÜNYA 5.Sİ
YILDIRAY UĞURAL W.S.F DÜNYA 5.Sİ
ALPARSLAN ÖZ W.S.F DÜNYA 7.Sİ
CEMRE YILMAZ W.S.F DÜNYA 8.Sİ
AZRA KOÇA W.S.F DÜNYA 8.Sİ
ZEKERİYA CEM ERKAN W.S.F DÜNYA 8.Sİ
AHMET METEHAN ELMAS W.S.F DÜNYA 11.Sİ
MUSTAFA DORUK DURMAZ W.S.F DÜNYA 12.Sİ