Biga Sakarya İlkokulu öğrencisi 4'üncü Sınıf öğrencisi Kerem Tekay, Kanada ve Ukrayna'nın ortaklaşa düzenledikleri Yaratıcı Çocuklar ve Gençler Toronto 2021 adlı uluslararası yarışmada gösterdiği piyanı performansıyla birinci oldu.

Ülkemizi başarıyla temsil eden Kerem Tekay, 3.5 yıldır piyano öğreticisi Zaretta Urşanova ile çalışıyor. 3.5 yılda gösterdiği ilerleme ile büyük başarı sağlayan Kerem Tekay, aynı zamanda Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü öğrencisi. Tekay'ın katıldığı yarışmaya Kanada, Ukrayna ve ABD'den aynı yaş kategorisinde 256 yarışması yer aldı.

Yapılan değerlendirme sonucunda birincilik ödülünü Biga'ya getiren Tekay'ı hem Biga Karate ve Gençlik Spor Kulübü'nden Süleyman Orhan hem de Biga Sakarya İlkokulu idaresince kutlama mesajları yayınlandı.

Yayınlana mesajlarda özetle; "Yaklaşık 3,5 yıldır piyona eğitimi alan Ve aynı zamanda karateci olan Kerem Tekay, mayıs ayında çevrim içi düzenlenen ve Kanada, ABD, Ukrayna gibi ülkelerden aynı yaş kategorisindeki 256 katılımcının eserlerinin değerlendirildiği yarışmaya katıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda Kerem Tekay birinci oldu. Sporcumuzu kutluyor her alanda destekliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Tek tipleşmenin tekdüzeleşmesi Tek tipleşmenin tekdüzeleşmesi

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

Editör: TE Bilisim