Biga Motosiklet Kulübü, 2016 yılında kuruluşunu gerçekleştirirken, bugün 4'üncü Seçimli Olağan Genel Kurulu'na gerçekleştirdi. Biga Motosiklet Kulübü'nün 2018 yılından bu yana başkanlığını sürdüren Recep Duran, bugün gerçekleştirilen Seçimli Olağan Genel Kurul'da da yeniden seçilerek güven tazeledi. Bu yıl yapılan mesleki oda seçimlerinde genelde başkanlar aynı kalırken, Bigalı motosikletçiler de geleneği bozmadılar.

Yapılan seçimin ardından Recep Duran başkanlığında oluşan yeni yönetim; Selçuk Kurt (Başkan Yardımcısı), Mehmet Öztekin (Sayman), Tayyar Potur (Sekreter), Aslı Ertuğal (Muhasip) isimlerinden oluştu. 
Yedek Yönetim kurulu üyeleri ise Hüseyin Koç, Erkan Ubay, Barış Çolak, Karani Turan, Emirhan Özkan'dan oluştular. 
Serhan Gezer, Muharrem Çetin, Barış Filay denetim kurulu asil üyeler olurken; Özcan Kandemir, Murat Berki, Kadir Güvenir denetim kurulu yedek üyeler olarak seçildiler.

Yeniden başkanlık görevine seçilen Recep Duran seçim sonrası yaptığı kısa konuşmada; "Motosiklet tutkunlarını ve gençleri derneğimize davet ediyorum. Yakın zamanda ileri sürüş teknikleri eğitimimiz olacak. Eylül ayında yaza veda kampımızı, yine bu yıl da planlıyoruz" dedi.

Adaspor’da yeni başkan Cem Koyuncu Adaspor’da yeni başkan Cem Koyuncu

Başkan Recep Duran motosiklet sloganlarını ise; "Motosikletleri fark edelim. Kaza anında sağlık ekibi gelmeden kaskı çıkarmayın. Kaskım başımda aklım başımda. Evraksız motosiklete hayır. Ekipmansız ve eğitimsiz motosiklete binmeyelim. Araç sürücüleri aynaya bakmadan kapılarımızı açmayalım" şeklinde açıkladı.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

12c3cd28-7def-49b2-a252-bf596451ff1f