Bigalı muhtarlar Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan'la birlikte İçişleri Bakanlığı Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (GAMER),15 Temmuz Demokrasi Müzesi ve Millet Cami'ni ziyaret ettiler.

İki gün süren ziyaret programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu'nu ziyaret ede heyette Biga Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Ferah, Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, Ak Partili İl Genel Meclis Üyesi Saim Yılmaz ve muhtarlar yer aldılar.

Yapılan programların ardından yazılı bir değerlendirme yapan AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan; "Bigalı Muhtarlarımız ile birlikte Ankara programımızı gerçekleştirdik. Bigamız ve köylerimiz adına verimli bir ziyaret programı oldu. Biga ve köylerimiz hakkında birçok konu için görüşmelerimizi yaptık. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile bir araya geldik. Birlikte bir toplantı yapma şansımız oldu. Biga'mız ve köylerimizi ilgilendiren mera ıslahı, tapulaştırma, gölet ve barajlarımızın durumu gibi konularda görüşmelerimiz oldu, ancak bu ziyaretimizde ana gündem maddemiz muhtarlarımızın istek ve talepleri oldu. Birçok konuda değerlendirmelerimizi yaptık. Sevdalısı olduğumuz aziz milletimiz için durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz. Ben özellikle gerçekleştirdiğimiz her Ankara programında yoğun ilgi alakaları ve taleplerimizi aktarmamız noktasında her ortamı oluşturan, bakanlarımız ile görüştüren AK Parti Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu'na teşekkür ediyorum" dedi.

CHP'den Gümüşçay'da sert tepki: Hakkımızı yedirmeyeceğiz! CHP'den Gümüşçay'da sert tepki: Hakkımızı yedirmeyeceğiz!

Biga Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Ferah da sorumuz üzerine; "Verimli bir program oldu. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'yla görüşmemiz de bizi memnun etti" ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç