Biga GS Derneği’nde Yener Çanlı seçildi Biga GS Derneği’nde Yener Çanlı seçildi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında Biga'mıza en güzel hediye Bigalı yüzücülerden. Yarışlarda, Yağız Tetik 9 yaş 100 m kelebek branşında Türkiye 9. oldu.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 9-10 Yaş Yüzme Yarışı, 11-12 Yaş İl içi 3.Vize ve 13 + Yaş Baraj geçme yarışları 17-18 Mayıs tarihleri arasında Çanakkale Anafartalar Olimpik yüzme havuzunda gerçekleşti. Yarışmaya 7 kulüp 953 sporcu katılım sağladı. Biga Belediyesi yüzme havuzunda eğitim alan 12 sporcu yarışlarda aldıkları 6 birincilik, 14 İkincilik, 14 üçüncülük elde etti. 

Biga Belediyesi yüzme okulunda eğitim gören öğrencilerin dereceleri:

9 YAŞ YAĞIZ TETİK
50m Kelebek İl 2.
50 m Kurbağalama İl 3.
100 kelebek İl 1.
100 m serbest İl 2.
50 Sırtüstü İl 3.
100 Kurbağalama İl 3.
50 m Serbest İl 2.
100 m Sırtüstü İl 4.

9 YAŞ AYSİMA BIYIKLI
50m Kelebek İl 3.
50 m Kurbağalama İl 7.
100 m serbest İl 4.
50 Sırtüstü İl 1.
100 Kurbağalama İl 6.
50 m Serbest İl 4.
100 m Sırtüstü İl 1.
-
10 Yaş MİNA AKTAŞ
50m Kelebek İl 4.
200m Sırtüstü 2.
50 m Kurbağalama İl 3.
100 m kelebek İl 2.
200 m kurbağalama 2.
100 m serbest İl 7.
50 Sırtüstü İl 2.
200 Karışık 4.
50 m Serbest İl 2.

10 Yaş MELEK GÜLCE ÇELİK
50m Kelebek İl 8.
50 m Kurbağalama İl 9.
100 kelebek İl 3.
100 m serbest İl 8.
50 Sırtüstü İl 7.
100m Kurbağalama 4. 
50 m Serbest İl 6.

11 Yaş YAĞMUR YALDIZ
50m Kelebek İl 1. (B2 Barajını Geçti)
200m Sırtüstü 2. (A1 Barajını Geçti)
50 m Kurbağalama İl 3. (B2 Barajını Geçti)
100 kelebek İl 1. (B1 Barajını Geçti)
100 m serbest İl 1. (A1 Barajını Geçti)
200 Karışık 4. (A1 Barajını Geçti)
50 m Serbest İl 2. (A2 Barajını Geçti)

11 Yaş DERİN BAYRAK 
50m Kelebek İl 4. (B1 Barajını Geçti)
50 m Kurbağalama İl 4. (B2 Barajını Geçti)
200 m kurbağalama 2. (B2 Barajını Geçti)
100 m serbest İl 7. (B1 Barajını Geçti)
50 Sırtüstü İl 3. (B1 Barajını Geçti)
100 Kurbağalama 2. (B2 Barajını Geçti)
50 m Serbest İl 3. (B2 Barajını Geçti)

11 Yaş NEHİR ERBİL
50m Kelebek İl 5.
50 m Kurbağalama İl 7. (B1 Barajını Geçti)
100 m serbest İl 4. (B1 Barajını Geçti)
50 Sırtüstü İl 7. (B1 Barajını Geçti)
100 Kurbağalama 5. 
50 m Serbest İl 4. (B2 Barajını Geçti)

11 YAŞ ZAHİDE ECE AÇAR
50m Kelebek İl 7.
50 m Kurbağalama İl 6. (B1 Barajını Geçti)
200 Kurbağalama il 3. (B1 Barajını Geçti)
100 m serbest İl 5. (B1 Barajını Geçti)
50 Sırtüstü İl 5. (B1 Barajını Geçti)
100 Kurbağalama 3. (B1 Barajını Geçti)
50 m Serbest İl 7. (B1 Barajını Geçti)

11 Yaş AYŞE NİSA ELMACI
50m Kelebek İl 6.
50 m Kurbağalama İl 9.
100 m serbest İl 6. (B1 Barajını Geçti)
50 Sırtüstü İl 8.
100 Kurbağalama 4.
50 m Serbest İl 6. (B2 Barajını Geçti)

11 YAŞ YÜCEL DENİZ DOĞAN 
50 m Kurbağalama İl 2. 
100 m serbest İl 5. 
50 Sırtüstü İl 4. 
50 m Serbest İl 4. (B1 Barajını Geçti)
12 YAŞ KAAN EGE KIRMAN
50 m Kurbağalama İl 3.
100 m serbest İl 3.
50 Sırtüstü İl 3.
100 m Kurbağalama İl 2.
50 m Serbest İl 4. (B1 Barajını Geçti)

13 yaş ve büyükler ALYA AKBIYIK
100m Serbest İl 9.
50m Serbest İl 9.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

6965Bb72 F709 4911 9Ebb 9E04641E15A0

27150C1B 819C 4C39 855E 3B07325046Cb

C8038296 70B1 4Ddf B227 Cbd269Fc908B

Editör: Çiğdem Özden Demiray